Race Results for
Broken Films Cross
Fort Worth, TX
(Event Information)
View By:
Cyclo-cross on 11/07/2009

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eric Warden   Flower Mound, TX 112874   
2 Mikey Benes   The Woodlands, TX 268271   
3 Imari Miller   Fort Worth, TX 274863   
4 Zackary Gonzales   San Antonio, TX 279762   
5 Michael Ereli   Houston, TX 10893   
6 Nathan Harding   Austin, TX 259057   
7 Roger Prachyl   Arlington, TX 269830   
8 Jason Moore   Webster, TX 157623   
9 Derrick Saunders   Fort Worth, TX 286208   
10 Eric Reisdorf   Dallas, TX 270530   
11 Wyatt Pritchard   Houston, TX 270271   
12 William Langston   Chapel Hill, NC 252386   
13 Corvin Alstot   Houston, TX 1477   
14 Hunter Stewart   Dallas, TX 208878   
15 Chris Lorance   Mckinney, TX 291254   
16 Wes Frizzel      
17 James Engle      
18 Leonard Roberson      
19 Matt Grant      
20 Maxfield Williams   Rowlett, TX 299931   
21 Grey Havner      
22 James Iwanski      
23 Clyde Stafford Jr   Dallas, TX 165289   
24 Robert Pac   Austin, TX 287058   
25 Steven Price   Fort Worth, TX 297871   
26 Kyle Hannah      

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kelly Kerby   Austin, TX 139799   
2 John Larson   Mckinney, TX 194312   
3 Jeff Turner   Richardson, TX 177873   
4 Mark Rawlings   Dallas, TX 199996   
5 John Rader   Dallas, TX 28997   
6 John Fell   Scott, LA 181385   
7 Ryan Scott   Fort Worth, TX 275643   
8 Gerald Torrance   Lewisville, TX 158017   
9 Reid Baker   Phoenix, AZ 108129   
10 Joshua Brown   Fort Polk , LA 247327   
11 Chris Felts   Austin, TX 227025   
12 Mikey Benes   The Woodlands, TX 268271   
13 Frank Karbarz   Houston, TX 70407   
14 Adam Meister   Flower Mound, TX 153075   
15 Joseph Giardano   Dallas, TX 214261   
16 Robert Phillips   Fort Worth, TX 141157   
17 Andrew Bradfield   Ft Worth, TX 184280   
18 Christopher Watson   Ft Worth, TX 37371   
19 Jayson Webb   Fort Worth, TX 37464   
20 Christopher Moore   Austin, TX 301360   

Men - Pro/Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bryan Fawley   Denton, TX 198394   
2 Andrew Dahlheim   Dallas, TX 188572   
3 Austin Stewart   Dallas, TX 193295   
4 Jonathan Sundt   Austin, TX 34666   
5 Matthew Davis   Fort Worth 157395   
6 Kevin Koen   Cypress, TX 157452   
7 Craig Virr   Austin, TX 36726   
8 Michael Kincaid   Dallas, TX 19138   
9 Steve Dodge   Plano, TX 168030   
10 Justin Wallace   San Francisco, CA 200983   
11 Joshua Clark   Fort Worth, TX 153682   
12 Hawke Morgan   Albuquerque, NM 25044   
13 Stewart Stafford   Austin, TX 33754   
14 Jeff Carmody   Fort Worth, TX 229418   
15 Connor Cartland   Tulsa, OK 281064   
16 Rey Madolora   Austin, TX 255955   
17 Kenneth Smith   Mansfield, TX 33008   
18 Troy Fraske   Houston, TX 236760   
19 David Bradfield   Ft Worth, TX 167036   
20 Mat Stephens   Dallas, TX 178970   
21 John McAllister   Fort Worth, TX 206241   
22 William Rader   Dallas, TX 201905   

Men - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Craig Fitzgerald   Spring, TX 11748   
2 David Parker   San Antonio, TX 27256   
3 Michael Ereli   Houston, TX 10893   
4 Frank Karbarz   Houston, TX 70407   
5 Scott Bennett   Southlake, TX 214742   
6 Jordan Chaney   Dallas, TX 151023   
7 Todd Thomas   Dallas, TX 35386   
8 Rich Whitman   Naperville, IL 224365   
9 Boyd Wallace   Garland, TX 163030   
10 james marshall   Fort Worth, TX 280952   
11 Kevin Kohler   Dallas, TX 73874   
12 Steven Kotar   Weatherford, TX 264471   
13 Robert Quiroga   Dallas, TX 76582   

Men - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Parks   Dallas, TX 45770   
2 Andy Orsa   Belleville Il 227944   
3 Michael Sparks   Abilene, TX 33561   
4 Corvin Alstot   Houston, TX 1477   
5 Martin Dahl   Fort Worth, TX 184108   
6 Steve Averill      

Men - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bill Moreman   Arlington, TX 84650   
2 Richard Peck   Dallas, TX 117425   
3 Michael DeEstrada   Benbrook, TX 166769   

Men - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rodney Marshall      

Men - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Rader   Dallas, TX 201905   
2 Scott Roberson      
3 James George   Colleyville, TX 301818   

Women - Cat1/2/3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tammy Wallace   San Francisco, CA 228693   
2 Lauren Robertson   Dallas, TX 288678   
3 Jennifer Joy   Austin, TX 249798   
4 Elizabeth Welliver   Spreckels, CA 267230   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOCUOREUSACDFShimanoBonk BreakerSpySierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee