Race Results for
Matt Wittig Memorial Race
Muskego, WI
(Event Information)
View By:
Criterium on 05/08/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Men 4/5 - E - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Antonio Valenti   Delavan, WI 292580  225 Team Pegasus
2 Jordan Ross   Omaha, NE 291825  209 Iron Cycles
3 Greg Krieger   Fort Collins , CO 255039  208 Team Extreme
4 Chase Negley   Naperville, IL 295534  200 Unattached
5 Alex Docter   Wauwatosa 291930  205 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
6 Paul Kumm   Fort Collins 267392  206 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
7 Erik Dier   Milwaukee, WI 218468  238 Unattached
8 Ross Jacques     228 Team Fon du Lac/Oshkosh Cyclery
9 Matthew Doede   Marathon, WI 291119  236 University of Wisconsin-Milwaukee
10 Eric Christ   Arlington Heights, IL 300410  234 Team Bicycle Heaven
11 David Racine   Shorewood, WI 99357  216 Unattached
12 Travis Miller   Jefferson, WI 293344  215 Brazen Dropouts
13 Patrick Brock   West Bend, WI 268180  204 Team Extreme
14 Jonathan Lang   Oshkosh, WI 286652  222 Hampshire Cycle Club
15 Matthew Sokolowski   Whitewater, WI 272754  214 Team Wheel & Sprocket
16 Andrew Swokowski   Appleton, WI 312344  213 O2 Cycling
17 Tristan Petsch-Horvath   Elkhorn, WI 312080  223 Team Mack Racing Assoc. LTD
18 Tim Racette   Fort Atkinson, WI 285206  230 Team Wisconsin
19 Lee Sensenbrenner   Madison, WI 295615  237 Unattached
20 Jason YEE (1 - Cat5)   Ch1ca90, IL 315748  211 
21 Nicholas Hardrath   Shorewood, WI 185482  229 Hampshire Cycle Club
22 Paul Fandre     203 Team Magnus
23 Clark McCarthy   Oak Lawn, IL 264174  235 Beverly Bike/VeePak
24 Jon Raleigh     210 Hampshire Cycle Club
25 Jeremiah Smith   Erie, CO 282016  218 Half Acre Cycling
27 Ryan Pokorny   West Bend 306283  221 Team Extreme
28 Eric Hardrath   Milwaukee Wi 185463  232 Team Wheel & Sprocket
29 Brian Davis   Appleton, WI 266027  212 O2 Cycling
31 Daniel Andrews (2 - Cat5)   Chicago, IL 307883  220 Unattached
32 Matthew Comella   Milwaukee, WI 304798  233 Team Pegasus
33 Rich Fischer     231 
DNP Jared Craft   Rogers, AR 282380  201 Alberto's Sport
DNF Matthew Stachelski   Milwaukee, WI 287795  202 Unattached
DNF Sam Gabuzzi   Glenview, IL 295863  207 Smart Cycling Bike Shop
DNF Matt Cook   Woodstock, IL 306612  217 PSIMET Racing
DNF Danny Stanojevic   Chicago, IL 283405  219 Half Acre Cycling
DNF Brian Arfmann   Arlington Heights, IL 282223  224 Smart Cycling Bike Shop
DNF Miles Koller   Shorewood, WI 283250  226 Team Pegasus
DNF Garret Thiltgen   Cambridge, WI 315436  227 Unattached

Men - Men 3 - E - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeramey Werbelow   West Bend, WI 287594  702 Team Extreme
2 Joel Friedman   Aurora, IL 293444  709 Team Bicycle Heaven
3 Douglas Bailey   Elkhorn, WI 212426  712 Team Wisconsin
4 Tim Speciale   Woodstock, IL 293350  705 PSIMET Racing
5 John Whipple   Chicago, IL 282898  700 Team TATI
6 Derek Hughes   Appleton, WI 291716  729 O2 Cycling
7 Ryan Zook   Naperville, IL 63700  706 Club Bicicletta
8 Travis Heller   Parker, CO 264205  704 Team Extreme
9 Adam Kaye   Ann Arbor, MI 290612  701 Team TATI
10 Nicholas Sabel   Ripon, WI 263354  724 Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
11 Andrew Stoll   Milwaukee, WI 294900  727 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
12 Ric Damm   Ripon, WI 205672  721 Ripon College
13 Richard Amen   Wauwatosa, WI 259898  728 Team Extreme
14 Kyle Adkins   Oak Creek, WI 286937  715 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
15 Jeff Melcher   West Bend, WI 166066  703 Team Extreme
16 Brooks Leedahl   Madison, WI 252130  716 Colavita Racing Inc.
17 Brian Stoveken   Madison, WI 249708  719 Team Wisconsin
18 Brian Petted   Cedarburg, WI 58472  713 Team Extreme
19 Charles (Chazz) Martin   Wilmette, IL 230515  726 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
20 Alex Smetana   La Grange Highlands, IL 271208  708 ReCycling Team
21 Mark Norton   Madison, WI 291138  718 Team Wisconsin
22 David Castro   Chicago, IL 274216  707 ReCycling Team
23 Edward Hernandez   Grayslake, IL 68816  717 North Branch Cycling Club
24 Kevin Dorn   Madison, WI 293671  714 TEAM GEARGRINDER
DNF Nicholas Newton   South Milwaukee, WI 240347  710 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
DNF Justin Dyszelski   Cudahy, WI 268045  711 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
DNF Sanjay Ganju   New Berlin, WI 196060  720 Alterra Coffee MTB Race Team
DNF Yong Qi   Batavia, IL 190405  723 Bike Heaven

Men - Men 1/2/3 - E - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jordan Roessingh   Madison, WI 170411  13 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
2 Dan Ajer   Cottage Grove, WI 180160  26 Team Wisconsin
3 Ben Anderson   Madison, WI 151771  27 Team Wisconsin
4 Tomasz Boba   Des Plaines, IL 265181  24 WDT-Allvoi International Cycling Team
5 Ara Oggoian   Geneva, IL 26581  14 Team Bicycle Heaven
6 Kevin Berger   Madison, WI 246306  36 Team Wheel & Sprocket
7 Andrew Bates   Evanston, IL 145543  15 CBC Racing
8 John Acker   Sherwood, WI 67867  Team Wheel & Sprocket
9 Casey Masterson   Milwaukee, WI 212244  33 Velo Trocadero
10 Brian Conant   Dekalb, IL 7522  31 Comma Van Wagner Racing
11 Adam McClurg   Waukesha, WI 222744  17 LAPT CC
12 Luke Holtan   Milwaukee, WI 262458  25 Velo Trocadero
13 Marc Howe   Palm Bay, FL 264076  21 TEAM GEARGRINDER
14 Jason Boynton   Madison, WI 187093  23 Team Wheel and Sprocket
15 Michael Spiro (1 - Cat2)   Plymouth, WI 59255  35 Gear Grinder
16 Tim Pacholski (2 - Cat2)   Newberlin, WI 246502  44 Velo Trocadero
17 Alexander Gilliam   Philadelphia, PA 50497  Team TATI
18 Christopher Mantel   Cedarburg, WI 227962  41 Velo Trocadero
19 Charles (Chazz) Martin   Wilmette, IL 230515  Nova Cycle Sports Foundation Inc.
20 Jason Svaldi   Monona, WI 190485  28 Great Dane Velo Club (GDVC)
21 Clayton Chase   Mequon, WI 246297  19 TEAM GEARGRINDER
22 Adam Kaye   Ann Arbor, MI 290612  Team TATI
23 Mike Bobusch   Appleton, WI 133649  38 River Valley Cycling Club- RVCC
24 John Whipple   Chicago, IL 282898  Team TATI
25 Seth Eckert   Oregon, WI 148803  29 Great Dane Velo Club (GDVC)
26 Chris Arndt   Wauwatosa, WI 219506  22 LAPT CC
27 Morgan Wiswall   Neenah, WI 67243  Team Wheel & Sprocket
28 Todd Miller (3 - Cat2)   Shorewood, WI 24495  11 BVC/Nomad Cycling
29 Robert White   Brown Deer, WI 197162  42 Inferno Racing LLC
30 Kyle Jacobson   Milwaukee, WI 209985  46 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
31 Robert Springer   Kenosha Wi 57145  40 Team Wheel & Sprocket
32 Eugene Macken   Milwaukee, WI 91879  43 Unattached
33 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071  32 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
34 Rich Delgado   Hoffman Estates, IL 51887  12 Village Cyclesport Racing Ltd
35 Robert Downs   Madison, WI 9947  Planet Bike
36 Adam Zucco   Elburn, IL 131302  16 Unattached
37 Erik Loberg   Minneapolis, MN 213434  45 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
DNF Chris Halverson   Madison, WI 188913  Nova Cycle Sports Foundation Inc.
DNF Brian Rybarik   Madison, WI 120099  10 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
DNF Joel Friedman   Aurora, IL 293444  30 Team Bicycle Heaven
DNF Todd Kinart   Appleton, WI 88303  37 River Valley Cycling Club
DNF Dave Eckel   Trevor, WI 122771  39 Team Wisconsin

Men - Masters 4/5 - E - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Pankonin   Boulder, CO 273937  513 xXx Racing
2 Matt Samples   Crystal Lake, IL 279418  539 North Branch Cycling Club
3 John Wolters   Seattle, WA 287592  512 xXx Racing
4 Terence Beilfuss   Port Washington, WI 211273  517 Team Extreme
5 John Franceschi   Whitefish Bay, WI 62632  532 TEAM GEARGRINDER
6 Michael Geitner (1 - Cat4)   Mukwonago, WI 233888  508 Team Extreme
7 Jeffrey Gantz   Green Bay Wi 187394  531 Team Extreme
8 Quentin Gniot   Green Bay, WI 293921  533 Titletown Flyers Cycling Team
9 Todd Bugnacki   Franklin, WI 81238  541 Unattached
10 Steve Werner     529 
11 Andrew Rossa   Milwaukee, WI 69191  524 Team Extreme
12 Michael Froh   Milwaukee, WI 172255  502 Velo Trocadero
13 John Boudry   Waukesha, WI 285578  506 Team Extreme
14 William Koehler   Cedarburg, WI 214442  526 Team Extreme
15 James Hamer   Sussex, WI 76555  505 Unattached
16 David Nelson   Cedarburg, WI 274913  509 Team Extreme
17 Bradley Wells   West Allis, WI 233000  518 Unattached
18 Bryce Hanna   Chicago, IL 192909  516 xXx Racing
20 Mike Herbrand   Grafton, WI 262578  504 Team Extreme
22 Gregory Francken   Elm Grove, WI 201071  523 Team Wisconsin
23 Mark Linser (1 - Cat5)   Milwaukee, WI 314794  536 TEAM GEARGRINDER
24 Lance Wall     535 
25 Mike Hulen   Milwaukee, WI 265328  503 Team Wisconsin
26 Ryan Kresse (2 - Cat5)   Whitefish Bay, WI 266762  525 Unattached
27 Donald Janczak   Greendale, WI 295308  540 Velo Trocadero
28 Jeffrey Robinson   Grafton, WI 289793  522 Team Extreme
29 Timothy Docter   Milwaukee, WI 296356  528 FCA Endurance
30 Michael Mandli (2 - Cat4)   Germantown, WI 225464  538 LAPT CC
31 Rit Booth   Milwaukee, WI 51735  520 Hampshire Cycle Club
32 Craig Howe   Cedarburg, WI 266329  510 TEAM GEARGRINDER
DNF Benjamin Barbera   Milwaukee, WI 257827  534 Viking Sport Seattle
DNF Keith Dalby   Madison, WI 79086  537 Fisher Midwest Road Team
DNF John Coyle   Whitefish Bay, WI 273929  501 Brazen Dropouts
DNF Paul Chavez     519 

Men - Masters 3/4 - E - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Doug Wambach   Menomonee Falls, WI 263312  814 Team Chiropractic Partners
2 Chris Gola   Chicago, IL 251363  811 WDT-Allvoi International Cycling Team
3 John Svanda   Neenah Wi 278789  827 LAPT CC
4 Kenneth Pearson   Janesville, WI 50596  813 Janesville Velo Club
5 Sean Shields   Milwaukee, WI 76735  805 Hampshire Cycle Club
6 Jeff Melcher   West Bend, WI 166066  820 Team Extreme
7 Jed Schleisner   Greenville, WI 31600  838 O2 Cycling Team
8 Glen Stroik   Franklin, WI 258547  840 Team Chiropractic Partners
9 Jonathan Lang   Oshkosh, WI 286652  829 Hampshire Cycle Club
10 Michael Daws   Elm Grove, WI 157895  807 Team Chiropractic Partners
11 Carl Barkow   Pewaukee, WI 289518  815 Team Chiropractic Partners
12 Richard Amen   Wauwatosa, WI 259898  822 Team Extreme
13 Kevin Dorn   Madison, WI 293671  842 TEAM GEARGRINDER
14 Bryce Hanna   Chicago, IL 192909  824 xXx Racing
15 John Boudry   Waukesha, WI 285578  831 Team Extreme
17 James Merrifield   Janesville, WI 52315  812 Fisher Midwest Road Team
18 Darin Chic   Sussex, WI 229777  817 LAPT CC
19 Jim Lewandowski   Edgewater, MD 226720  816 Unattached
20 Brian Petted   Cedarburg, WI 58472  804 Team Extreme
21 Raj Muchhala   Shorewood, WI 239486  837 Unattached
22 Quentin Gniot   Green Bay, WI 293921  801 Titletown Flyers Cycling Team
23 Aaron Goldberg   Milwaukee, WI 238376  808 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
24 Robert Ruggles   Lake Forest, IL 249774  836 Hampshire Cycle Club
25 Jeff Tumbleson   Bristol, WI 59009  839 LAPT CC
26 James Buckley   De Pere, WI 226361  806 Colavita Racing Inc.
27 brian kennedy   Sullivan, WI 273844  823 Unattached
28 richard doherty   Shorewood , WI 255728  809 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
29 Jeffrey Gantz   Green Bay Wi 187394  800 Team Extreme
30 Keith Dalby   Madison, WI 79086  802 Fisher Midwest Road Team
31 Don Carr   Wauwatosa, WI 185458  843 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
32 William Pankonin   Boulder, CO 273937  825 xXx Racing
33 John Wolters   Seattle, WA 287592  826 xXx Racing
34 Robert Garner   Sturtevant, WI 50337  828 V.C. Bikesport
35 Aaron Schindler   Hartland, WI 137634  835 Team Chiropractic Partners
36 Stephen Gaffield   Madison, WI 253036  832 Brazen Dropouts
37 Michael Mandli (1 - Cat4)   Germantown, WI 225464  803 LAPT CC
DNF Sean Shields   Milwaukee, WI 76735  832 Hampshire Cycle Club

Men - Masters 1/2/3 - E - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Todd Miller (1 - Cat2)   Shorewood, WI 24495  141 BVC/Nomad Cycling
2 Brian Rybarik   Madison, WI 120099  140 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
3 Michael Klapperich   Fond Du Lac, WI 246141  104 LAPT CC
4 Todd Kinart   Appleton, WI 88303  134 River Valley Cycling Club
5 Robert Springer   Kenosha Wi 57145  106 Team Wheel & Sprocket
6 Tige Prickett   Glendale, WI 150532  124 CZ Velo
7 John Van Susteren   Mukwonago, WI 208025  115 LAPT CC
8 Chris Halverson   Madison, WI 188913  116 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
9 John Acker   Sherwood, WI 67867  128 Team Wheel & Sprocket
10 Robert Downs   Madison, WI 9947  132 Planet Bike
11 Ricardo Otero   Park Ridge, IL 26910  135 WDT-Allvoi International Cycling Team
12 Ara Oggoian   Geneva, IL 26581  145 Team Bicycle Heaven
13 Morgan Wiswall   Neenah, WI 67243  125 Team Wheel & Sprocket
14 Adam Lesniakowski   Chicago, IL 162418  117 Pact- DISH Network Cycling
15 Tim Elebaut (2 - Cat2)   Chicago, IL 69889  105 Pact- DISH Network Cycling
16 Taggert Brooks   La Crosse, WI 4987  123 CZ Velo
17 John Fleckenstein   Pewaukee, WI 125362  102 Team Mack Racing Assoc. LTD
18 Dave Eckel   Trevor, WI 122771  136 Team Wisconsin
19 Eugene Macken   Milwaukee, WI 91879  142 Unattached
20 Corey Dempski   Sussex, WI 257610  122 Hollander RDC
21 Anthony Marino   Whitefish Bay, WI 106776  127 CZ Velo
22 Robert Schallhorn   Hartland, WI 240346  107 LAPT CC
23 James Broennimann   Fox Point, WI 274295  126 Hollander RDC
24 Mike Bobusch   Appleton, WI 133649  133 River Valley Cycling Club- RVCC
25 Steven Flurry   Fond Du Lac, WI 66051  121 CZ Velo
26 David Klumpp   Whitefish Bay, WI 114127  129 CZ Velo
27 Mike McKenna   Richfield, WI 50145  113 Unattached
28 Ric Damm   Ripon, WI 205672  103 Ripon College
29 Curtis Hecht   Winnetka 59574  114 Club Bicicletta
30 Daniel Truesdale   Wauwatosa, WI 124980  138 Velo Trocadero
31 Michael Mercer (3 - Cat2)   Milwaukee, WI 148211  120 CZ Velo
32 Samuel Tobias   Fond Du Lac, WI 183996  112 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
33 Rich Delgado   Hoffman Estates, IL 51887  144 Village Cyclesport Racing Ltd
34 Richard Protasiewicz   Wauwatosa, WI 28762  130 Hollander RDC
35 John Voigt   Oconomowoc, WI 53599  137 LAPT CC
36 Jim Winter   Delafield, WI 48859  139 LAPT
37 Gregg Coroleuski   Pewaukee, WI 49090  109 LAPT CC
DNF Richard Olson   Milwaukee, WI 52494  111 LAPT CC
DNF Jeff Littmann     118 Chiropractic Partners
DNF Jeffrey Kramer   Franklin, WI 72959  143 CZ Velo
DNF Craig Shwonek   Sagamore Hills, OH 55615  119 LAPT

Men - Jr 15-18 - E - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paul Kumm   Fort Collins 267392  639 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
2 Thomson Remo   Fond Du Lac, WI 212914  652 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
3 Samuel Geyer   Suamico, WI 258210  646 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
4 Leif Byrge-liebig   Menomonee Falls, WI 280257  644 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
5 Greg Krieger   Fort Collins , CO 255039  645 Team Extreme
6 Nathan Labecki   Milwaukee, WI 209414  641 Unattached
7 Peter Davis   Whitefish Bay, WI 255770  647 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
8 Sam Gabuzzi   Glenview, IL 295863  642 Smart Cycling Bike Shop
9 Lionel Rocheleau   Waukesha, WI 274025  651 TEAM GEARGRINDER
10 Theodore Pyzyk     649 Team GearGrinder
11 Maxwell Ackermann   Whitefish Bay, WI 311386  648 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
12 Alexander Riva   Pleasant Prairie, WI 260381  640 TEAM GEARGRINDER
13 Christopher Osborne   Mequon, WI 299939  633 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
14 Alex Docter   Wauwatosa 291930  638 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
15 Adam Schneider   Deerfield, IL 215756  643 Vision Quest
16 Matthew Jackson   Cedarburg, WI 294809  650 TEAM GEARGRINDER
19 Matthew Kosloske   Grafton, WI 309896  636 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
DNF Everett Jones   Baraboo, WI 278456  635 Baraboo Sharks
DNF Joseph Tarnowski   Milwaukee, WI 277170  638 Nova Cycle Sports Foundation Inc.

Men - Jr 10-14 - E - 14-Oct

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Garrett Roth   Shorewood, WI 247466  935 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
2 Christopher Sodergren   Baraboo, WI 295776  932 Baraboo Sharks
3 Austin Connelly   Westfield, WI 296566  936 Baraboo Sharks
4 Everett Jones   Baraboo, WI 278456  930 Baraboo Sharks
5 Sam Beste   Brookfield, WI 278712  934 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
6 Chase Osborne   Mequon, WI 299940  926 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
7 Jacob Schilling   Racine, WI 255842  927 Team Mack Racing Assoc. LTD
8 Samuel Huang   Kenosha, WI 250094  929 
9 Jake Tarnowski   Milwaukee, WI 306400  937 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
10 Stephen Sodergren   Baraboo, WI 295777  933 Baraboo Sharks
12 Joshua Schilling   Racine, WI 287858  928 Team Mack Racing Assoc. LTD

Women - Women 4 - E - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Corrie Osborne   Mequon, WI 298510  606 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
2 Krista Baber   Elkhorn, WI 313644  603 Unattached
3 Sara Grant   Sun Prairie, WI 290691  602 MadCity Velo Club
4 Lynn LeRoy   Franklin, WI 311696  604 Team Chiropractic Partners
5 Bethany Rodenhuis   Shorewood, WI 312118  601 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
6 Tracy Mather   Greenfield, WI 246314  600 Velo Trocadero
7 Vanessa Buccella   Chicago, IL 296051  605 Spidermonkey Cycling

Women - Women 1/2/3 - E - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258  910 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
2 Anne Meyer   La Crosse, WI 55494  904 Iowa City Cycling Club
3 Jessica Helmlinger   Cedarburg, WI 255881  900 Hollander RDC
4 Antonia Leal   Waukesha, WI 130161  903 Planet Bike
5 Monique Karlen   Madison, WI 165538  908 Team Kenda
6 Shelley Smith   Waukesha, WI 176947  912 Team Kenda
7 Heather Curnutt   Madison, WI 246308  901 MadCity Velo Club
8 Carrieann Kopernik   Union Grove, WI 172958  909 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
9 Deanna Courtney   Hartland, WI 263319  911 Team Chiropractic Partners
10 Angela Theriault   Whitefish Bay, WI 210864  902 Hollander RDC
11 Arrietta Clauss   Madison, WI 266230  905 MadCity Velo Club
12 Heidi Stangl   Shorewood, WI 314232  913 TEAM GEARGRINDER
13 Heidi Ploeg   Middleton, WI 219462  907 MadCity Velo Club
14 Yvonne Schumacher (1 - Cat3)   Mukwonago, WI 241694  906 Nova Cycle Sports Foundation Inc.

Women - Jr 15-18 - E - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
17 Corrie Osborne   Mequon, WI 298510  631 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
18 Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258  634 Nova Cycle Sports Foundation Inc.

Women - Jr 10-14 - E - 14-Oct

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
11 Bethany Sodergren   Baraboo, WI 298556  931 Baraboo Sharks

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFSpySierra NevadaOSMOBonk BreakerCUOREShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee