Race Results for
State Fair Affair: Cat 6 Racing Oddities & Freaks
St. Paul, MN
(Event Information)
View By:
Criterium on 06/05/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ethan Furois   Falcon Heights, MN00:28:20 322612   County Cycles
1 Anya Malarski   Duluth Mn00:29:39 302412   County Cycles
2 Alec Porter   Saint Paul, MN00:28:28 311313   Bianchi/Grand Performance
3 Nils Boberg   Shoreview, MN00:28:33 284823   Minnesota Junior Cycling, Inc.
4 Brian Gaines   Minneapolis, MN00:28:41 244626   County Cycles
5 Alex Barrette   Houlton, WI00:28:47 381335   St Paul Bicycle Racing Club
7 Noah Middlestaedt   Saint Cloud00:28:49 347262   
9 David Hart   Stanthonyvillage, MN00:28:51 289783   Bianchi/Grand Performance
12 Erik Lecy   Apple Valley, MN00:28:56 374710   
18 Enoch Elliott   Minneapolis, MN00:29:16 375150   Minnesota Junior Cycling, Inc.
19 Steel Kilgore-cavis   00:29:16   
20 Seth Coulter   White Bear Lake, MN00:29:16 342894   Minnesota Junior Cycling, Inc.
21 Spencer WareJoncas   St. Paul00:29:16 379878   Bianchi/Grand Performance
22 Nick Gordon   Chanhassen, MN00:29:16 364797   
23 Wyatt Furois   Falcon Heights, MN00:29:16 361699   Gopher Wheelmen
24 Will Curtis   Saint Paul, MN00:29:16 348506   Minnesota Junior Cycling, Inc.

Men - Cat 1/2/3 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anthony Olson (1 - Cat1)   Kasota, MN00:48:38 245537   Bianchi/Grand Performance
2 Michael Woell (2 - Cat1)   Minneapolis, MN00:48:40 227850   Freewheel Bike
3 William Mayavski (1 - Cat2)   St. Paul, MN00:48:45 23025   Omnium Racing
4 Laszlo Alberti (3 - Cat1)   Minneapolis, MN00:48:46 193347   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
5 Derek Goerke (4 - Cat1)   Minneapolis, MN00:48:48 226819   Mitsubishi Laser/Grand Performance
6 Tim Mulrooney (5 - Cat1)   Minneapolis, MN00:48:48 49630   Synergy
7 Lance Beuning (2 - Cat2)   Saint Cloud, MN00:48:49 160665   Revolution Cycle/Twin Six
8 Michael Gaines   Minneapolis, MN00:48:50 244643   St Paul Bicycle Racing Club
9 Scott Flanders (3 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:52 45337   MBRC/Flanders
10 Merrill Lutsky (4 - Cat2)   Northfield, MN00:48:52 294615   Harvard University
11 Aaron Shaw (1 - Cat3)   Rogers, MN00:48:53 264910   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
12 Trent Ping (2 - Cat3)   La Crosse, WI00:48:53 234060   River Valley Cycling Club- RVCC
13 Jason Snider (6 - Cat1)   Wayzata, MN00:48:53 33354   Shamrocks Racing
14 Andrew Minier (7 - Cat1)   Anoka, MN00:48:53 135556   Revolution Cycle/Twin Six
15 Andrew Kruse (5 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 160686   Speedfix Racing p/b Zubaz
16 Ryan Huffman (6 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 245684   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
17 Gregory LaVick (7 - Cat2)   St. Paul, MN00:48:53 20517   Synergy
18 Charles Townsend (8 - Cat2)   Mendota Heights, MN00:48:53 46011   Bianchi/Grand Performance
19 Jeffrey Hilligoss (9 - Cat2)   Eden Prairie, MN00:48:53 16228   Angry Catfish
20 Paul Harrison (10 - Cat2)   Minneapolis , MN00:48:53 94132   Flat City Cycling Club Inc.
21 Brady Prenzlow (11 - Cat2)   Brooklyn Park, MN00:48:53 307715   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
22 Jay Woller (12 - Cat2)   St. Louis Park, MN00:48:53 41777   MBRC/Flanders
23 Chris Doig (8 - Cat1)   Minneapolis, MN00:48:53 73386   Freewheel Bike
24 Paul Krumrich (3 - Cat3)   Minneapolis, MN00:48:53 294121   GS Circo Azzurro
25 Poul Holm (9 - Cat1)   South St. Paul, MN00:48:53 16578   St Paul Bicycle Racing Club
26 Marc Kermisch (13 - Cat2)   Maple Grove, MN00:48:53 80629   Synergy
27 Rich Bergstrom (4 - Cat3)   Minneapolis, MN00:48:53 193869   Speedfix Racing p/b Zubaz
28 Nicholas Vetter (14 - Cat2)   St. Paul, MN00:48:53 263471   Mitsubishi Laser/Grand Performance
29 Tyler Olson (15 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 294937   Synergy
30 William Greenwood (16 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 247257   Bikes To You / World of Bikes
31 Robert Danneker (17 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 241592   Shamrocks Racing
32 Nicholas Kimpton (18 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 293536   Minneapolis Bicycle Racing Club
33 Mitch Nordahl   Anoka, MN00:48:53 312426   Minnesota Junior Cycling, Inc.
34 Joe Magro (19 - Cat2)   Lititz, PA00:48:53 243366   Lancaster Regional Cycling Team
35 Richard Werbowenko (5 - Cat3)   St. Paul, MN00:48:53 116927   Birchwood/GIS
36 Jay Henderson (20 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 15779   SilverCycling
37 Matthew Petersen (21 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 244920   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
38 Nathan Klump (6 - Cat3)   Grand View Wi00:48:53 239719   Team Wheel & Sprocket
39 Brendan Bellew (7 - Cat3)   New Prague, MN00:48:53 313010   Angry Catfish
40 Adam Gorski (22 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 246159   Freewheel Bike
41 Mike Johnson (23 - Cat2)   Minnetonka, MN00:48:53 76631   Synergy
42 Mark Brinda (8 - Cat3)   Minneapolis, MN00:48:53 261967   MBRC/Flanders
43 chris yotter (24 - Cat2)   Saint Paul, MN00:48:53 318312   St Paul Bicycle Racing Club
44 Nathaniel Shea (9 - Cat3)   Edina, MN00:48:53 274359   MBRC/Flanders
45 Fred Mills (25 - Cat2)   Saint Louis Park, MN00:48:53 261006   Revolution Cycle/Twin Six
46 Michael Phillips (26 - Cat2)   Minneapolis, MN00:48:53 200784   G.S. Circo Azzurro
47 James Lockwood (27 - Cat2)   St Paul, MN00:49:03 128526   Flat City Cycling Club Inc.
48 Matthew Montesano (10 - Cat3)   Minneapolis, MN00:49:04 277696   Speedfix Racing p/b Zubaz
49 Tim Karels (11 - Cat3)   Plymouth, MN00:49:04 223980   Minneapolis Bicycle Racing Club
50 Nathan Shuff (28 - Cat2)   612.396.191100:49:05 69400   Freewheel Bike
51 Bambang Nursuwito (12 - Cat3)   Minneapolis, MN00:49:05 295465   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
52 Scott Hebel (29 - Cat2)   Prior Lake, MN00:49:07 15616   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
53 Thomas Pletcher (13 - Cat3)   Hopkins, MN00:49:08 225027   Minneapolis Bicycle Racing Club
54 Christopher Fisher (14 - Cat3)   Inver Grove Heights, MN00:49:08 182827   Crossniacs
55 Christopher Smith (15 - Cat3)   Minneapolis, MN00:49:14 118619   Hup United
56 Shawn Brick (30 - Cat2)   Scottsdale, AZ00:49:16 135067   Bicycle Haus Racing
57 Benjamin Schinke (31 - Cat2)   Minneapolis, MN00:49:41 221927   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
58 Bruce Martens (16 - Cat3)   Saint Paul, MN00:49:41 212731   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
59 Brandon Manske (32 - Cat2)   Edenprairie, MN00:49:46 292551   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
60 James Tainter   Minneapolis, MN00:49:51 34921   Erik's Bike Club/Eriks Bike Shop
61 Yorgos Arambadjis (33 - Cat2)   Minneapolis, MN00:50:11 221717   MBRC/Flanders
62 Peter Hagerty (34 - Cat2)   South St. Paul, MN00:50:11 258621   St Paul Bicycle Racing Club
63 Peter Olejniczak (35 - Cat2)   Roseville, MN00:50:11 185493   Bianchi/Grand Performance
64 Jason Wenk (17 - Cat3)   North Mankato, MN00:50:11 238817   
65 Steven Redelsperger (18 - Cat3)   Minneapolis, MN00:50:11 29349   St Paul Bicycle Racing Club
66 Sam Beveridge (19 - Cat3)   Edina, MN00:50:11 312526   Freewheel Bike
67 chris alme   Saint Paul, MN00:50:11 281584   
68 James Boyle (20 - Cat3)   Bloomington , MN00:50:11 183994   Minneapolis Bicycle Racing Club
69 Ron Scherer (36 - Cat2)   Bloomington, MN00:50:11 63494   Silver Cycling

Men - Cat 3/4 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Levon Kalemkiarian   Stillwater, MN00:34:45 243156   Revolution Cycle/Twin Six
2 Christopher Smith (1 - Cat3)   Minneapolis, MN00:34:52 118619   Hup United
3 Andrew Frye   Minneapolis, MN00:34:58 243510   
4 Alec Porter (2 - Cat3)   Saint Paul, MN00:34:59 311313   Bianchi/Grand Performance
5 Jeremiah Sagel   Edina, MN00:35:00 31058   Freewheel Bike
6 Kyle Olson (3 - Cat3)   Roseville, MN00:35:01 298937   Synergy
7 Rob Hillman (1 - Cat4)   Saint Paul, MN00:35:05 205908   Synergy
8 Taylor George (4 - Cat3)   Apple Valley, MN00:35:05 245466   Birchwood/GIS
9 Lionel Space (2 - Cat4)   Phoenix, AZ00:35:06 197647   Focus Racing
10 Chris Anderson (5 - Cat3)   Maple Grove, MN00:35:06 366326   Flat City Cycling Club Inc.
11 Michael Slavics (6 - Cat3)   Chanhassen, MN00:35:06 32917   International Christian Cycling Club
12 Samuel Bramel (3 - Cat4)   Little Canada, MN00:35:06 291951   County Cycles
13 Matthew Broeren (7 - Cat3)   Rochester, MN00:35:06 310534   
14 Andrew Cook   Cloquet Mn00:35:06 223400   
15 Roger Karnopp (4 - Cat4)   Eagan, MN00:35:06 375507   Flat City Cycling Club Inc.
16 Peter Olejniczak   Roseville, MN00:35:06 185493   Bianchi/Grand Performance
17 Matthew Montesano (8 - Cat3)   Minneapolis, MN00:35:06 277696   Speedfix Racing p/b Zubaz
18 Tyler Johnson (9 - Cat3)   Plymouth, MN00:35:06 310161   
19 Damon Dunkel (10 - Cat3)   Minneapolis, MN00:35:06 348612   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
20 Tim Karels (11 - Cat3)   Plymouth, MN00:35:06 223980   Minneapolis Bicycle Racing Club
21 Brendan Bellew (12 - Cat3)   New Prague, MN00:35:06 313010   Angry Catfish
22 Richard Werbowenko (13 - Cat3)   St. Paul, MN00:35:06 116927   Birchwood/GIS
23 Ken Hum (14 - Cat3)   Waukesha00:35:06 291669   Omnium Racing
24 Daniel Thompson (5 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:06 308764   
25 David Hart (15 - Cat3)   Stanthonyvillage, MN00:35:06 289783   Bianchi/Grand Performance
26 Maxwell Lewis (16 - Cat3)   Minneapolis, MN00:35:06 291227   St Paul Bicycle Racing Club
27 Jason Wenk (17 - Cat3)   North Mankato, MN00:35:06 238817   
28 James Boyle (18 - Cat3)   Bloomington , MN00:35:06 183994   Minneapolis Bicycle Racing Club
29 Keir Stiegler (6 - Cat4)   Plymouth, MN00:35:06 279658   
30 Mitch Nordahl   Anoka, MN00:35:06 312426   Minnesota Junior Cycling, Inc.
31 Clayton Shepard (7 - Cat4)   Anoka, MN00:35:06 320280   MBRC/Flanders
32 Shannon Smith (19 - Cat3)   St. Paul, MN00:35:06 222039   St Paul Bicycle Racing Club
33 Michael Gaines   Minneapolis, MN00:35:06 244643   St Paul Bicycle Racing Club
34 Sam Beveridge (20 - Cat3)   Edina, MN00:35:13 312526   Freewheel Bike
35 chris alme   Saint Paul, MN00:35:18 281584   
36 Eric Thoerner (8 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:23 264225   
37 Brian Gaines (21 - Cat3)   Minneapolis, MN00:35:43 244626   County Cycles
38 Daniel Craig (22 - Cat3)   Minneapolis, MN00:35:43 341584   University of Minnesota-Twin Cities
39 Nathaniel Shea (23 - Cat3)   Edina, MN00:35:43 274359   MBRC/Flanders
40 Grant Larvick (9 - Cat4)   Burnsville, MN00:35:43 328058   Angry Catfish
41 Jeremy Ames (10 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:43 285970   
42 Frederick Gray (11 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:43 246498   Birchwood/GIS
43 Caleb Donaldson   Minneapolis, MN00:35:43 224416   Omnium Racing
44 Dave Fetters   Minneapolis, MN00:35:43 266342   
45 Ryan Cate (12 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:43 161311   Category 6 Racing Squad
46 Steven Redelsperger (24 - Cat3)   Minneapolis, MN00:35:43 29349   St Paul Bicycle Racing Club
47 Daniel Wheeler (13 - Cat4)   St. Paul, MN00:35:43 227791   County Cycles
48 Noah Jensen (14 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:43 246847   
49 Byron Lubenkov (15 - Cat4)   Minneapolis, MN00:35:43 339180   University of Minnesota Cycling - Twin C
50 Nathan Klump (25 - Cat3)   Grand View Wi00:35:43 239719   Team Wheel & Sprocket

Men - Cat 4/5 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff Schwab   Eagle Lake, MN00:28:43 378899   
2 John McGuire   New Hope, MN00:28:50 318996   Speedfix Racing p/b Zubaz
3 John Loquai   Hastings, MN00:28:52 377204   
4 Chris Anderson   Maple Grove, MN00:28:54 366326   Flat City Cycling Club Inc.
5 Eric Wetteland   Roseville, MN00:28:55 350658   Synergy
6 Daniel Craig   Minneapolis, MN00:28:55 341584   University of Minnesota-Twin Cities
7 Brian Kozicki   Saint Louis Park, MN00:28:57 164415   Top Natchez Racing
8 Daniel Wheeler (1 - Cat4)   St. Paul, MN00:28:59 227791   County Cycles
9 Wil Kratz   Minneapolis, MN00:29:00 344896   BiPro/Hoigaard's
10 Rob Hillman (2 - Cat4)   Saint Paul, MN00:29:00 205908   Synergy
11 Eric Jorgenson   Osseo00:29:00 380129   Omnium Racing
12 Keir Stiegler (3 - Cat4)   Plymouth, MN00:29:00 279658   
13 Brendon O'Flanagan   00:29:00   
14 Chris Sachs   00:29:00   
15 Dave Fetters (1 - Cat5)   Minneapolis, MN00:29:00 266342   
16 Nick Watts (4 - Cat4)   St Paul, MN00:29:00 352930   St Paul Bicycle Racing Club
17 Jeff Annesley (5 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:00 314000   BiPro/Hoigaard's
18 Jeremy Ames (6 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:00 285970   
19 Ethan Furois (7 - Cat4)   Falcon Heights, MN00:29:00 322612   County Cycles
20 Michael Slavics   Chanhassen, MN00:29:00 32917   International Christian Cycling Club
21 Grant Larvick (8 - Cat4)   Burnsville, MN00:29:00 328058   Angry Catfish
22 Aaron Avenido (9 - Cat4)   Saint Paul, MN00:29:00 342918   University of Minnesota Cycling - Twin C
23 Christopher Bretz (10 - Cat4)   Roseville, MN00:29:00 61540   Loon State Cyclists
24 Ryan Cate (11 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:00 161311   Category 6 Racing Squad
25 Daniel Thompson (12 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:00 308764   
26 Aaron Ehlers (13 - Cat4)   Saint Paul, MN00:29:00 321436   
27 Tyler Johnson   Plymouth, MN00:29:00 310161   
28 Dmytro Koshevy (2 - Cat5)   Minneapolis, MN00:29:00 378316   
29 Tjorvi Perry (14 - Cat4)   Eden Prairie, MN00:29:00 370693   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
30 John Hammje (15 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:00 376442   Category 6 Racing Squad
31 Brian Malarski (3 - Cat5)   Chicago Il00:29:00 68091   County Cycles
32 Ken Hum   Waukesha00:29:00 291669   Omnium Racing
33 Bryan Gerding (16 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:15 177126   Freewheel Bike
34 Byron Lubenkov (17 - Cat4)   Minneapolis, MN00:29:26 339180   University of Minnesota Cycling - Twin C
35 Aaron Collins (18 - Cat4)   Minneapolis, MN00:30:04 375461   Top Natchez Racing
36 Bruce Porter (19 - Cat4)   Woodbury, MN00:30:04 358801   Bianchi/Grand Performance
37 Willliam Dick (20 - Cat4)   Minneapolis, MN00:30:04 360265   Top Natchez Racing
38 Logan Smestad   Nerstrand, MN00:30:04 296746   
39 Vibol Deng (21 - Cat4)   Battle Creek, MI00:30:04 313970   BiPro/Hoigaard's
40 Andrew Lageson (4 - Cat5)   Minneapolis, MN00:30:08 356842   St Goose Bike Team
41 Loren Willis (22 - Cat4)   Saint Paul, MN00:30:15 329358   Synergy
42 Noah Middlestaedt (23 - Cat4)   Saint Cloud00:30:48 347262   
43 Matthew McLean (24 - Cat4)   Rosemount, MN00:31:37 296184   MBRC/Flanders
44 Brian Harrison (25 - Cat4)   Lakeville, MN00:31:52 293609   Omnium Racing
45 Barry Schmitt (26 - Cat4)   Eagan, MN00:31:57 182024   
46 Mark Leppke (27 - Cat4)   Minneapolis, MN00:31:57 267806   Behind-Bars/LGR
47 Peter Behm   Northfield, MN00:31:57 342680   Bianchi/Grand Performance
48 Paul Mueller (28 - Cat4)   Saint Paul, MN00:31:57 204933   MBRC/Flanders
49 Anya Malarski (29 - Cat4)   Duluth Mn00:31:57 302412   County Cycles
50 Gabriel Masiulis (30 - Cat4)   St Paul, MN00:31:57 248893   Omnium Racing
51 Ken Earley (5 - Cat5)   Minneapolis, MN00:31:57 381525   Category 6 Racing Squad
52 Jacob Okamoto (31 - Cat4)   Minneapolis, MN00:31:57 347128   
53 Peter Boehlke   00:31:57   
54 Mark Overgaard (6 - Cat5)   Vadnaisheights, MN00:31:57 297849   Gopher Wheelmen
55 Jason Urbanski (7 - Cat5)   Saint Paul, MN00:31:57 312286   Omnium Racing
56 Brian Capper (32 - Cat4)   Minneapolis, MN00:31:57 370765   
57 Neal Ward (8 - Cat5)   Crown Point, IN00:31:57 378920   
58 Kurt Martinson (33 - Cat4)   St. Anthony, MN00:31:57 101293   G.S. Circo Azzurro
59 Paul Feng   Saint Paul, MN00:31:57 382229   Omnium Racing
60 Patrick Foley (9 - Cat5)   Saint Paul, MN00:31:57 381784   
61 Noah Jensen (34 - Cat4)   Minneapolis, MN00:31:57 246847   
62 Neil Hutton (10 - Cat5)   Kenyon, MN00:31:57 278655   
63 Robert Vigil (35 - Cat4)   Eden Prairie, MN00:31:57 223690   Minnesota Cycling Team
64 Clayton McLagan (36 - Cat4)   Forest Lake, MN00:31:57 206756   Peace Coffee Racing
65 Clifford Watkins (37 - Cat4)   Northfield, MN00:31:57 319618   Cannon Valley Velo Club
66 Kevin Sidwell (38 - Cat4)   Minneapolis, MN00:31:57 350184   Loon State Cyclists
67 Steve Pribyl (39 - Cat4)   Maplewood, MN00:31:57 297161   Chilkoot Velo
68 Nathan Kaufmann   00:31:57   
69 Damon Dunkel   Minneapolis, MN00:31:57 348612   Balance Cycling/Erik's Bike Shop

Women - Cat 1/2/3 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mia Loquai (1 - Cat2)   Valparaiso , FL00:43:41 354752   
2 Emma Bast (1 - Cat1)   Hinesburg, VT00:43:47 261361   Speedfix Racing p/b Zubaz
3 Terra James (2 - Cat2)   Minneapolis , MN00:43:52 281803   Angie's Kettle Corn/Angry Catfish Bicycl
4 Teresa Moriarty (2 - Cat1)   Minneapolis, MN00:43:55 169344   MBRC/Flanders
5 Heather Porter (1 - Cat3)   Saint Paul, MN00:43:59 335062   St Paul Bicycle Racing Club
6 Linda Sone (3 - Cat2)   Northfield, MN00:44:00 224939   Minneapolis Bicycle Racing Club
7 Jennifer Rife (4 - Cat2)   Saint Paul, MN00:44:02 345626   Birchwood/GIS
8 Corey Coogan Cisek   Minneapolis, MN00:44:04 261947   
9 Heather Edwards-Thoerner (5 - Cat2)   Minneapolis, MN00:44:24 112633   Birchwood/GIS
10 Karin Friberg (2 - Cat3)   Roseville, MN00:44:24 366761   
11 Rachel Lathrop (3 - Cat3)   Saint Paul, MN00:44:24 348038   Bianchi/Grand Performance

Women - Cat 3/4 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Meg Browning (1 - Cat3)   Renton, WA00:28:31 369069   
2 Jennifer Rife   Saint Paul, MN00:28:33 345626   Birchwood/GIS
3 Emily Bramel   Little Canada, MN00:28:41 346420   St Paul Bicycle Racing Club
4 Carol Jeane Sansome (2 - Cat3)   Eagan, MN00:28:46 211756   SilverCycling
5 Rachel Lathrop (3 - Cat3)   Saint Paul, MN00:30:00 348038   Bianchi/Grand Performance
6 Kit Oslin (4 - Cat3)   Fridley, MN00:30:04 285069   Bianchi/Grand Performance
7 Karin Friberg (5 - Cat3)   Roseville, MN00:30:24 366761   
8 Kathryn Jensen (1 - Cat4)   Saint Paul, MN00:30:24 362105   Bianchi/Grand Performance

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOBonk BreakerSierra NevadaShimanoUSACDFCUORESpy
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee