Race Results for
Tahoe Trail 100
Truckee , CA
(Event Information)
View By:
Cross Country Marathon on 07/22/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Senior - 100k - 20-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DAVIS BENTLEY   Banner Elk, NC'04:24:36.681 219980   Above Category Racing
2 BENJAMIN RAGAINS   Sparks, NV'04:44:21.130 211382   Team Indoor Power
3 KYLE IRETON   Portland, OR'04:45:23.072 296055   ACQUA AL 2/SDBC
4 TODD NORWOOD   Redwood City, CA'04:47:47.155 158273   Stanford University
5 Jeffrey Stern   Santa Barbara, CA'04:59:35.219 356604   Platinum Performance Cycling Team
6 SCOTT EBERHARDT   Truckee'05:02:14.337 375940   
7 JEFF BLOCK   Pasadena, CA'05:05:21.818 306165   Ritte Racing
8 GARRETT HERFKENS   San Francisco, CA'05:23:48.816 394155   
9 NATHAN HELMING   Larkspur, CA'05:35:12.694 273813   
10 BRYCE RITZEL   '05:35:49.716   
11 JONATHAN LEWIS   '05:41:12.973   
12 SCOTT MOLNAR   '05:57:34.989   
13 BLAKE KASEMEIER   '06:47:56.188   
14 JOSHUA KAST   Littleton, CO'06:53:11.506 250407   Colorado School of Mines
15 MICHAEL KENT   '06:59:14.288   
16 PAT MURRISH   Tempe, AZ'06:58:48.889 205572   
17 COLBY DAINES   '07:19:59.521   

Men - Senior - 50k - 20-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 STEPHEN CZAPIGA   San Francisco, CA'03:09:49.186 138966   
2 ROBERT WU WASSMER   '03:13:58.233   
3 JUSTIN KAST   New Tripoli, PA'03:27:32.660 400237   
4 CHARLIE ODLIN   '04:00:30.854   

Men - Overall - 100k

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JAMIE MCJUNKIN   '04:09:46.615   

Men - Overall - 50K

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DANIEL MENALLY   '02:22:41.588   

Men - Overall - Single Speed

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 CONRAD SNOVER   Truckee, CA'04:28:59.697 196378   Marc Pro - Strava

Men - 100k

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ADAM BOONE   Indianola, IA'05:12:28.355 183958   
2 BRIAN VAUGHAN   '05:14:21.447   

Men - Master - Single Speed

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JEFFREY GRIFFO (1 - Cat3)   Homewood, CA'05:26:39.339 180137   Truckee Bicycle Team

Men - Master - 100k - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 PETER SMITH   '04:14:02.895   
2 JASON SIEGLE   Solvang, CA'04:19:08.989 193522   SDG Felt
3 TRENT FORD (1 - Cat3)   La Jolla, CA'04:19:43.895 360247   Blackstar Racing
4 BRYCE PHINNEY   Tucson, AZ'04:20:09.772 303351   TriSports Cycling/Eclipse Racing
5 GREG HILLSON   '04:21:56.182   
6 TIM KNUDSEN (1 - Cat2)   Mill Valley, CA'04:31:39.538 755   Divine Electric Norcal
7 NATHAN BROWN   '04:33:14.469   
8 ANDRIO ABERO (2 - Cat3)   San Mateo'04:35:43.259 135557   
9 GILES GOODWIN   San Francisco, CA'04:47:40.136 392964   
10 JAMES METCALFE (3 - Cat3)   Santa Ana, CA'04:48:01.870 331148   RNR/B4B
11 CHRIS PROBERT   '04:49:15.911   
12 CHRIS BERGSTROM   '04:50:08.906   
13 ERNESTO CALDERIN (4 - Cat3)   San Francisco, CA'04:54:51.764 271646   SRAM Factory
14 JOHN DANG (5 - Cat3)   Gardengrove, CA'04:57:42.518 290642   RNR/B4B
15 RYAN ICANBERRY (6 - Cat3)   Reno, NV'04:58:19.674 318518   
16 JEFFREY LEWIS   '05:02:27.334   
17 JAMES NORTON   '05:08:54.600   
18 JOHN BERGMANN   Albany, CA'05:09:16.398 187522   
19 JASON MAKOUTZ   Reno, NV'05:09:53.586 253296   University of Nevada-Reno
20 SAI COLLINS   '05:10:45.214   
21 CHAD MORRIS   '05:11:10.291   
22 MICHAEL CHILDERS   College Place, WA'05:13:03.786 206494   
23 SEAN WHITE (7 - Cat3)   Los Gatos, CA'05:13:17.925 300949   Family Cycling Center
24 NATHAN PRESTON (1 - Cat4)   Los Angeles, CA'05:15:29.643 319392   
25 JOSH MOBERG (8 - Cat3)   San Bruno, CA'05:16:33.851 317988   
26 SKYE ALLSOP   '05:17:33.015   
27 PETER DURHAM (9 - Cat3)   San Francisco, CA'05:19:22.186 156447   
28 STEFAN IRION   New York'05:29:21.234 400279   
29 SCOTT RAAFLAUB   '05:32:33.630   
30 ATTILA SARHEGYI   '05:37:02.581   
31 RETO MUELLER (2 - Cat4)   San Francisco, CA'05:37:25.902 331974   Peninsula Velo Racing
32 TRAVIS HOCKERSMITH   Danville , CA'05:39:06.453 204475   
33 STEPHEN BERG (10 - Cat3)   Reno, NV'05:40:24.050 328078   
34 BRIAN MOHRLANT   Sacramento, CA'05:42:18.732 110824   
35 MATTHEW CHAPPELL   New York, NY'05:45:59.212 255871   
36 THOMAS HIMMELRICH   '05:48:07.773   
37 RYAN HAMMEREL   '05:48:16.771   
38 DAVID BELDEN (11 - Cat3)   Menlo Park, CA'05:48:46.079 117915   Six Fifty Racing
39 CHRISTOPHER HALE   '05:49:39.332   
40 IVOR ALLSOP   '05:51:24.513   
41 BRYAN RAILS   Tehachapi, CA'05:51:25.474 429843   
42 LOU SABINO   '05:52:16.589   
43 MICHAEL HABICHT   '05:57:24.192   
44 SIMON O'MARA   '05:58:06.453   
45 CHRIS WAUGH   San Francisco, CA'06:03:14.164 37417   
46 ANDREW VONTZ   San Francisco, CA'06:04:43.702 80240   VRC
47 TODD SIELER   Omaha, NE'06:10:52.071 104447   
48 JOSHUA VOSE   '06:11:47.449   
49 ROTH MARTIN   '06:12:49.553   
50 ZACH BROWN   Garden City, ID'06:16:00.217 417978   
51 JEB BURNS   '06:27:55.968   
52 MIKE HOMES   '06:28:28.016   
53 IAN LETHRIDGE   '06:33:13.225   
54 AJ CHMURA   '06:34:18.429   
55 DAVID WICKMAN   '06:34:09.261   
56 ANDERS FAIRBANKS   '06:41:26.443   
57 JAMIE COLLIE   '06:51:09.247   
58 RODNEY TORRES   '06:54:15.899   
59 JEREMY CASEY   '06:59:49.030   
60 TOMMY NOSEK   San Jose, CA'07:11:07.361 309199   
61 DOUG CLINE   Mount Hermon, CA'07:21:43.899 429372   
62 NATHAN PFEFFERKORN   Mount Hermon, CA'07:55:17.817 410983   

Men - Master - 50k - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JARED SELLERS   '03:36:07.877   
2 JOEL LIGHT   '03:36:24.227   

Men - Master - Single Speed - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MATT CHAPPELL (1 - Cat3)   Truckee, CA'05:28:30.394 273103   Marc Pro - Strava
2 JASON WINKLER   '05:32:51.592   
3 BRYAN ANDERSON   '05:46:46.850   

Men - Master - 100k - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 GORDO BYRN   '04:32:25.322   
2 PETER SMUTS (1 - Cat3)   Bozeman, MT'04:38:29.931 50051   
3 BRIAN KEEFFE   '04:52:17.971   
4 TOM ROSENCRANTZ (2 - Cat3)   Mill Valley, CA'04:53:15.006 91336   Taleo Racing
5 PETER THOMSEN   '04:53:52.894   
6 CONAL TEPPER (3 - Cat3)   Los Angeles, CA'04:54:08.536 151571   Cynergy Cycles Racing
7 ROWAN EDWARDS   Oakland, CA'04:54:08.616 237256   
8 JEFF ANGERMANN (1 - Cat1)   Reno, NV'04:57:04.801 1774   SAFEWAY/GA PRC Group/Bicycles Plus
9 GERRY HATCHER (1 - Cat4)   Scotts Valley, CA'04:58:09.168 15385   
10 GREG PENNER (2 - Cat4)   Atherton, CA'04:58:59.159 245027   
11 DEREK LANDRY   '05:03:53.077   
12 DAN DISTEFANO   '05:04:09.669   
13 GLENN RAWLINSON (4 - Cat3)   Menlo Park, CA'05:04:27.920 167473   Marc Pro - Strava
14 GARRY MORGAN   '05:04:39.975   
15 TIM JOHNSTON   Bradford, PA'05:05:55.920 177703   
16 THOMAS SMUTS (3 - Cat4)   Santa Monica, CA'05:09:13.948 298842   
17 BRIAN KINNARE   '05:09:25.507   
18 MICHAEL HOTTEN (5 - Cat3)   Westchester, CA'05:11:15.770 207423   Cynergy Cycles/Big Orange Cycling
19 JOE KAYSER (4 - Cat4)   Mill Valley'05:13:37.231 376541   Studio Velo
20 JOHN TZINBERG (1 - Cat2)   Corona Del Mar, CA'05:14:23.933 228870   
21 BRETT MACDONELL   Walnut Creek, CA'05:18:15.259 244136   
22 JIM FORNI   '05:18:16.265   
23 TROY DEIBERT (5 - Cat4)   Truckee, CA'05:21:53.082 382234   
24 SCOTT ROBINSON   '05:22:47.867   
25 JOHN ZEBRACK   Reno, NV'05:22:44.918 110868   
26 RYAN LEY   '05:23:10.443   
27 SEAN MELCHIONDA (6 - Cat3)   Mill Valley, CA'05:23:40.916 68261   Divine Electric Norcal
28 JIM KELLEY (7 - Cat3)   Crystal Bay'05:24:51.139 380038   
29 RON HARRIS   '05:25:19.100   
30 ANDREW BUCKLEY   '05:25:13.323   
31 ROBERT RAYMOND   '05:25:34.497   
32 BRIAN FINLEY   Austin, TX'05:26:19.122 156427   
33 LEE BIRD (8 - Cat3)   La Canada, CA'05:28:31.283 195795   PAA/REMAX
34 JOHN HAWKINS   '05:31:36.287   
35 PETER HANSON   Suwanee, GA'05:32:27.727 94636   
36 DREW ROBERTSON   Ayer, MA'05:32:59.033 207707   
37 ROBERT MERCER   '05:33:14.966   
38 MICHAEL WILLIAMS   '05:35:04.048   
39 JAMIE FISCHER   Mission Viejo, CA'05:35:03.655 103507   
40 CHAZ MACLAUGHLIN   '05:36:58.520   
41 MATT NIEDNAGEL   '05:37:00.920   
42 JOSHUA TALLEY   Mountain Home, AR'05:36:52.408 393234   
43 STEVE MONTGOMERY   Kennesaw, GA'05:38:03.254 279682   
44 BRIAN PINKERTON   Woodside, CA'05:40:36.825 193740   
45 BRIAN ENDICOTT   Alamo, CA'05:42:15.424 301668   
46 ROBERT HANSFORD   '05:41:56.115   
47 GILES HEALEY (9 - Cat3)   Carmel, CA'05:43:12.016 158386   
48 STEFAN SBIERA   '05:43:07.869   
49 PHILIPP SCHROEDER   '05:43:25.353   
50 ANDREW TUTHILL   Kentfield, CA'05:43:44.545 359373   
51 BRUCE TOY   '05:45:17.407   
52 TERRY CHRUDINSKY   Madison, WI'05:46:31.455 93026   
53 JOHN SAGEBIEL (6 - Cat4)   Reno, NV'05:46:52.480 177090   Reno Wheelmen
54 MANUEL RODRIGUEZ   '05:46:47.340   
55 THOMAS MORGAN   '05:47:04.565   
56 BRYAN IRWIN   Klamath Falls, OR'05:47:29.981 17428   
57 JOHN PATRICK CALLAHAN   '05:49:15.376   
58 MARK DOLAN (7 - Cat4)   Novato, CA'05:49:41.389 364996   
59 MICHAEL ASGIAN   '05:49:21.786   
60 CARY SHALES   Reno, NV'05:50:35.598 164548   
61 JEFF SAUNDERS   Howell, MI'05:51:49.109 407722   
62 JEFF GIBBONEY   '05:53:19.281   
63 Allen Yip (8 - Cat4)   Alameda, CA'05:59:36.866 237781   
64 MERICK RICKMAN   '06:00:13.482   
65 Paul Young   Morgan Hill, CA'06:03:35.167 378462   
66 GREGG FINE   Ridgewood, NJ'06:03:47.973 117631   
67 MARC RANCOURT   '06:04:33.202   
68 PAUL MILLER   '06:06:26.304   
69 MICHAEL HECKER (10 - Cat3)   Santa Ynez, CA'06:07:13.784 48971   Santa Ynez Valley Racing Team
70 TODD LINDEMANN   Incline Village, NV'06:07:20.742 109941   
71 DAVE MAS   '06:07:47.926   
72 GLEN GUYMON   Roseville, CA'06:10:00.250 114601   
73 ROBERT HOWELLS   Dublin, CA'06:11:08.810 393299   
74 DAVID LIGHT   '06:10:58.790   
75 ERIC STEINHOFER   '06:11:21.685   
76 STEVE SHEARER   '06:15:51.994   
77 MARK HOBER   '06:16:41.405   
78 MIKE CHAVEZ   '06:16:35.964   
79 JASON SUNUKJIAN   Santa Barbara, CA'06:18:09.570 226588   
80 LYNDEN MCLAUGHLAN (9 - Cat4)   Piedmont, CA'06:22:45.666 364975   
81 JUKKA VALKONEN (10 - Cat4)   Piedmont, CA'06:24:49.091 337096   Team Oakland Cycling
82 MICHAEL FOLKERS   '06:29:44.599   
83 PATRICK ARAGON   '06:34:08.226   
84 ARA PAPAZIAN   Costa Mesa, CA'06:36:08.997 161923   
85 RICK MOUNTAIN   Trabuco Cyn, CA'06:36:08.211 74472   
86 LAWSON WILLARD   '06:39:06.670   
87 JEFF DEFAZIO   Lakewood, CO'06:44:50.135 171596   
88 MICHAEL RAMSEIER   Littleton, CO'06:46:21.578 245250   
89 QUENTIN BARTER   '06:46:11.768   
90 TOM JACKSON   '06:49:16.104   
91 DARREN DON   '06:50:26.394   
92 JOHN MUKAVITZ   '06:53:49.051   
93 GREGORY BURNETT   '06:54:45.326   
94 ARLAN GAGESTEIN   Ogden, UT'06:56:37.893 98580   
95 CONRADO CALALANG   '06:57:43.057   
96 JACK BALLENGER   '07:01:48.641   
97 SEAN MORRISSEY   '07:04:17.125   
98 PETE GIBSON   '07:06:20.997   
99 TONY LILLIOS   '07:09:38.448   
100 MANUEL AMOR   '07:10:50.016   
101 FRANK ROCA   Playa Vista, CA'07:18:28.483 56729   
102 CALEB GUEVARA   '07:31:48.838   
103 PAUL MACIEL (11 - Cat4)   Hayward, CA'07:40:16.202 247944   
104 JAMES LEMOINE   '07:47:31.821   
105 JAMES PHILLIPS   '07:49:06.432   
106 DANIEL ACFALLE   '07:55:14.009   
107 LANCE MATEAS   '08:20:09.138   
108 SCOTT PETRY   '08:20:52.356   
109 TIM REED   Phoenix, AZ'09:27:44.378 410532   

Men - Master - 50k - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DAN REYNOLDS   '02:22:55.563   
2 TIM CANNARD   '02:44:33.958   
3 KURSTIN GRAHAM (1 - Cat4)   Reno, NV'02:49:25.898 129537   Reno Wheelmen
4 JAMES SIZEMORE   '05:26:31.593   

Men - Master - Single Speed - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 YURI HAUSWALD   Petaluma, CA'04:42:53.997 102310   
2 MIKE CARMODY   Glendale, AZ'05:47:53.998 6180   
3 CHRIS GUILLAMONDEGUI   San Diego, CA'05:55:20.744 165222   

Men - Master - 100k - 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BLAKE BOCKIUS   Truckee, CA'04:44:36.388 80585   
2 MARK GIBLIN   Mount Hermon, CA'04:53:06.189 422927   
3 TIMOTHY HARMON (1 - Cat3)   Sun Valley'04:59:54.421 375151   
4 Jeffrey Botelho (1 - Cat4)   Sanramon, CA'05:01:16.075 303912   
5 AXEL REDEMANN   Mill Valley, CA'05:03:02.739 359804   
6 PAUL CLOWARD   Laguna Niguel, CA'05:05:59.173 61354   
7 BRIAN NEARY   '05:08:59.355   
8 WALTER LOHSE   Chico, CA'05:09:27.298 384604   
9 DAN HARVEY   Cedar Grove, WI'05:10:11.987 266991   
10 JOHN GRUBBS   Sacramento, CA'05:18:03.720 169138   
11 ROBERT NEARY (1 - Cat2)   Ventura, CA'05:18:37.264 49595   Breakaway from Cancer Masters
12 MARK LUKE (2 - Cat4)   Goleta, CA'05:19:54.693 131303   Platinum Performance Cycling Team
13 KYLE HERON (3 - Cat4)   Modesto, CA'05:21:06.327 341526   
14 DAN WARREN   '05:21:31.292   
15 DENNIS WHITE   '05:24:15.453   
16 CRAIG LEE   Bozeman, MT'05:27:17.188 92255   
17 GREGG TRENT   '05:30:01.573   
18 GEORGE PLATER (4 - Cat4)   Santa Ynez, CA'05:32:16.988 81083   Santa Ynez Valley Racing Team
19 SCOTT WEAVER   '05:37:52.268   
20 JOE PACE (5 - Cat4)   Tahoe City, CA'05:46:58.147 292942   
21 JEFF TUATINI   '05:50:15.956   
22 KEVIN MACDONALD   Alameda, CA'05:50:46.606 148628   
23 MIKE MACEDONIO   '05:52:22.423   
24 DAN NELSON   '05:53:16.980   
25 ANDREW MURRAY   '05:55:52.669   
26 TODD HUCKINS   '05:57:21.995   
27 TODD SMITH   '05:57:20.578   
28 PAUL BONIFACIO   '05:57:20.624   
29 SCOTT LUCIDO   Los Alamos, NM'05:57:36.767 21759   
30 JOSE GUTIERREZ   '06:11:08.876   
31 JOHN STRATTON   Moraga, CA'06:11:39.115 205142   
32 THOMAS PATTEE   '06:13:06.544   
33 JOHNNY ESTRADA   Carlsbad, CA'06:16:28.457 192660   
34 ERNST MUELLER   Big Bear Lake, CA'06:16:36.875 25317   
35 BRUCE PARR (6 - Cat4)   Gold River, CA'06:16:41.613 160271   
36 JEFF LEENHOUTS   '06:22:44.204   
37 THOMAS MCANDREWS   '06:24:49.999   
38 TOM STRAUSE   Elk Grove, CA'06:28:56.682 321390   Kinetic Cycles/GBI
39 TY EIDAM   Sacramento, CA'06:31:35.004 10587   
40 ADAM KAST   '06:53:47.536   
41 CHRIS MESSING   '07:05:56.282   
42 ANDREW GURNEY   '07:10:29.678   
43 JERRY PAKONEN   '07:12:15.972   
44 CLINTON CARR   Bakersfield, CA'07:16:04.681 75420   
45 JAIME TOLENTINO   Sunnyvale, CA'07:16:18.498 201781   
46 JOHN SEIVERT (2 - Cat3)   Grass Valley, CA'07:20:32.738 212792   SHO-AIR/ SERT
47 ROBERT ROWLEY   '07:42:16.189   

Men - Master - 50k - 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ROB WASSMER   Sacramento, CA'02:59:29.167 349444   
2 DAVID GRAFF   Santa Clara, CA'03:22:28.098 55406   
3 MICHAEL VRCHOTA   Roseville, CA'03:25:18.804 136401   
4 JJ GEARY   '03:34:27.513   

Men - Master - 100k - 60-69

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 RANDY BOWMAN   '06:04:31.082   
2 CHARLIE WIRTZ   Forest Knolls, CA'06:23:58.626 99495   
3 JAMES SWIGART   '06:34:19.192   

Men - Junior - 100k - 1-19

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 SEAN BIRD   La Canada Flintridge, CA'04:57:31.173 310225   PAA/REMAX
2 ALEX SEIVERT   '05:47:21.742   
3 EDWARD KRONFLI   Santa Clara, CA'06:01:22.064 304958   Santa Clara University

Men - Junior - 50k - 1-19

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BLAKE MILNER   '02:59:06.885   

Women - Senior - 100k - 20-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 LAUREN BURNS   Salt Lake City, UT'05:55:56.376 427679   
2 BRITTANY COYLE   '06:21:35.559   

Women - Overall - 100k

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 REBECCA RUSCH   Ketchum, ID'04:36:46.773 240196   

Women - Overall - 50k

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 KIMBERLEY VANDERSYDE   Reno, NV'02:59:53.206 103696   

Women - Master - 100k - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 HEATHER LYMAN (1 - Cat3)   South Lake Tahoe, CA'05:10:13.771 349772   
2 GENEVIEVE EVANS   Carnelian Bay, CA'05:16:39.427 389150   
3 Karin Edwards (1 - Cat4)   South Lake Tahoe'05:40:37.074 365895   
4 LAURA O'MEARA   '06:14:28.523   
5 APRIL HERRING   The Woodlands, TX'06:36:59.865 304663   Woodlands Cycling Club Race Team
6 DENISE SOULTANIAN (2 - Cat4)   San Jose, CA'06:59:43.249 131989   Velo Girls

Women - Master - 50k - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 RACHEL BROWN   '03:36:00.851   

Women - Master - 100k - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JULIE YOUNG   '05:12:53.515   
2 CHRISTINE JEFFREY (1 - Cat3)   Tucson, AZ'05:20:12.415 177715   Team Colleen
3 CYNTHIA FOWLER   Saluda, NC'05:43:43.203 258603   
4 SUSAN BERTELSEN   '06:07:31.521   
5 NANCY GLENN   Boise, ID'06:13:01.694 383205   
6 SHERRI BATES (1 - Cat4)   Long Beach, CA'06:26:14.192 374777   
7 LAUREN TRENT   Sanjose, CA'06:56:17.793 302171   
8 NATASHA POWERS (2 - Cat4)   Erie, CO'07:08:11.863 86295   
9 CATHERINE HINTON   Culver City, CA'07:10:59.825 302321   Cynergy Cycles Race Team
10 SHARI RAYMOND (3 - Cat4)   Hayward, CA'07:11:25.355 200415   Watch4net/Powered by JAKROO
11 ALICIA LIGHT   '07:23:09.993   

Women - Master - 50k - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BIANCA SCHMIDT   '03:10:04.233   
2 ANDREA SHALES   Reno, NV'03:39:03.032 405077   
3 SUSAN MAYA   '03:55:33.368   

Women - Master - 100k - 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 FREDDE FOSTER   Mill Valley, CA'07:21:30.955 92393   

Women - Master - 50k - 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MEILING YEE (1 - Cat4)   Sunnyvale, CA'03:00:31.124 250509   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFSierra NevadaSpyCUOREBonk BreakerOSMOShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee