Race Results for
Focus Grand Prix
Chandler, AZ
(Event Information)
View By:
Criterium on 03/11/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brandon MCNULTY   Phoenix, AZ 275694   
2 Kyle KENT   Scottsdale, AZ 350110   Strada Racing Club
3 Michael HEMMERLIN   Mesa, AZ 286193   Strada Racing Club
4 Levi KRAMER   Scottsdale, AZ 353942   FASTER Performance Center
5 Max DELLER   Mesa, AZ 366750   Two-Wheel Jones Racing
6 Andrew HERSHAUER      
7 Joseph BATSON   Yumayuma, AZ 345376   Yuma Bike Club
8 Alex POBLOSKE   Tucson, AZ 359610   

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nick THORPE   Scottsdale, AZ 287472   Notre Dame Strada
2 Donovan CAPUTO   Tucson, AZ 296677   El Grupo Youth Cycling Club
3 Zachary KEZIRIAN   Scottsdale, AZ 365098   Notre Dame Strada
4 Ruben REYES   Somerton 368545   YBC Racing
5 Chaz LANE   Chandler Heights, AZ 335454   Two-Wheel Jones Racing
6 Austin CROSBY   Phoenix, AZ 335416   Team Winded
7 Juan ARELLANO   Yuma, AZ 291211   Yuma Bike Club
8 Dorian LARIOS   Tolleson, AZ 366024   Team Winded
9 Thomas KEATING   Scottsdale, AZ 304118   Team Winded
10 Royce GRIFFITHS   Mesa, AZ 367283   Two-Wheel Jones Racing
11 Dale RUTH   Scottsdale, AZ 366593   McDowell Cycling
12 Miguel AGUIRRE   Yuma, AZ 343522   YBC Racing
13 Edwin Yocupicio   Yuma, AZ 286814   YBC Racing

Men - Cat 1/2 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jay SEYMOURE (1 - Cat1)   Chandler, AZ 218044   Unity Racing
2 Craig STREIT (2 - Cat1)   Scottsdale, AZ 197252   Carlos OBriens Racing pb Tribe
3 Michael-Jr GRABINGER (3 - Cat1)   Phoenix, AZ 231701   Bicycle Haus Elite
4 Chris ATEN (4 - Cat1)   Flagstaff, AZ 234254   White Mountain Road Club
5 Eugene BORONOW (5 - Cat1)   Tucson, AZ 57369   02 Modern Fitness
6 Sabrina FORBES (6 - Cat1)   Mesa, AZ 272258   Two-Wheel Jones Racing
7 Jonathan PARRISH (7 - Cat1)   Chandler, AZ 147952   Bicycle Haus Elite
8 James KRAMER (8 - Cat1)   Scottsdale, AZ 54748   FASTER Performance Center
9 Stevie CULLINAN   Paradise Valley, AZ 126775   Bicycle Haus Elite
10 John SALSKOV   Tempe, AZ 113251   Primal - 1st Bank
11 Matt SNIEGOWSKI (1 - Cat2)   Phoenix, AZ 244731   Bicycle Ranch
12 Jonathan CAVNER (2 - Cat2)   Colorado Springs, CO 282099   CP Racing
13 Keith BRODHAGEN (3 - Cat2)   Phoenix, AZ 257201   FASTER Performance Center
14 Jeffrey KLUVE (4 - Cat2)   Phoenix, AZ 56497   Carlos OBriens Racing pb Tribe
15 Clayton PECK (5 - Cat2)   Mesa, AZ 27558   NBOUNDZ Racing
16 David REID (9 - Cat1)   Mesa, AZ 60513   Landis/Trek
17 Brian FORBES (10 - Cat1)   Mesa, AZ 65615   Unity Racing

Men - Cat 3 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rick BUCHER   Carefree, AZ 5317   Bicycle Haus Racing
2 Leroy WALTERS   Encinitas, CA 299611   Camelback Bike Club
3 Joshua SMITH   Erie, CO 215580   TriSports Cycling/Eclipse Racing
4 Richard HURST   Salt Lake City, UT 276239   El Grupo Youth Cycling Club
5 Jake SPELMAN   Gilbert, AZ 305505   FASTER Performance Center
6 Brian AXELROD   Phoenix, AZ 305379   FASTER Performance Center
7 Michael MISEVCH   Tucson, AZ 290204   Aggress
8 Dan WHITEHILL   Phoenix, AZ 186418   Arizona Masters Racing
9 Jason BOLES   Tempe, AZ 84491   Camelback Bike Club
10 Justin BUSH   Phoenix, AZ 233959   Team Upland p/b Sustainable Cycling
11 David GENOVESE   Phoenix, AZ 176999   FASTER Performance Center
12 Joshua CHRISTENSEN   Phoenix, AZ 96858   Carlos OBriens Racing pb Tribe
13 James DAVIS   Chandler, AZ 60564   TriSports Cycling/Eclipse Racing
14 David JULIEN   Phoenix, AZ 220722   Procon Cycling
15 David CRAW   Mesa, AZ 271720   FASTER Performance Center
16 Owen GRAVES   Scottsdale, AZ 289809   Bicycle Haus Racing
17 Lane SANDERS   Gilbert, AZ 196626   Focus Racing
18 Anthony CHAVEZ   Tucson, AZ 266284   TriSports Cycling/Eclipse Racing
19 Dave GARLAND   Phoenix, AZ 12844   Mission Berry Farms Cycling
20 Christopher PFEIFFER   Indianapolis 254908   Team Upland p/b Sustainable Cycling
21 Gwen INGLIS   Lakewood, CO 221135   Team Kenda
22 Mark BIBBEY   Chandler, AZ 254986   Focus Racing
23 Daryll MCKENZIE   Marana, AZ 138171   Team Rhino
24 Spencer DELL   Indianapolis, IN 233960   Team Upland p/b Sustainable Cycling
25 Lewis FREED   Mesa, AZ 90606   FASTER Performance Center
26 Marten RYERSON   Gilbert, AZ 142167   Bicycle Haus Racing
27 Trevor BAILEY   Mesa, AZ 290567   
28 Steve DONALDSON   Phoenix, AZ 248555   CVC / FRANCO Racing

Men - Cat 4 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Craig OROZCO   Tucson, AZ 334188   Summit Velo
2 Colin TAIRA   Phoenix, AZ 304380   Bicycle Haus Racing
3 Jaycen BROWN   Mesa, AZ 333330   Bicycle Haus Racing
4 Matthew FRYE   Tucson, AZ 216400   TriSports Cycling/Eclipse Racing
5 Greg KHAN   Scottsdale, AZ 343540   
6 Sean CONNOLLY   Gilbert, AZ 304257   Two-Wheel Jones Racing
7 Andrew COPE   Clearwater, FL 279994   Tribe Multisport
8 Nardo RODRIGUEZ   Phoenix, AZ 155571   Focus Racing
9 Dominic SUOZZI   San Pedro, CA 337242   FASTER Performance Center
10 Lirain URREIZTIETA   Tucson, AZ 305136   
11 Paul GRUBE   Henderson, NV 331962   Vegas Velo/Shuffle Master-Penta
12 Scott FORD   Anthem, AZ 298798   Team Winded
13 Rodolfo ESPINO   Tempe, AZ 308389   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
14 Tony GONZALES   Lakewood , CA 309947   Arizona Masters Racing
15 Thomas BAWDEN   Phoenix, AZ 142069   Landis/Trek
16 Michael HERSHAUER   Gilbert, AZ 295716   Focus Racing
17 Donovan CAPUTO   Tucson, AZ 296677   El Grupo Youth Cycling Club
18 Nick THORPE   Scottsdale, AZ 287472   Notre Dame Strada
19 Ricardo SANTANA   Gilbert, AZ 329130   Focus Racing
20 Casey CLARK   Tucson, AZ 322446   University of Arizona
21 Jim PENN   Goodyear, AZ 41867   Fleming Wealth Strategies.com
22 Derek RICH   Phoenix, AZ 307417   Landis/Trek
23 Mark HERRINGTON   Tucson, AZ 42581   Summit Velo
24 Stephen BANTA   Tempe, AZ 289487   NBOUNDZ Racing
25 Keith JANKOVSKY   Tempe, AZ 278383   Camelback Bike Club
26 Peer HIMLER   Chandler, AZ 333440   FASTER Performance Center
27 Nicholas RISHER   Phoenix, AZ 328792   Swiss American Racing Team
28 James DELANEY   Phoenix, AZ 100658   Carlos OBriens Racing pb Tribe
29 Juan ARELLANO   Yuma, AZ 291211   Yuma Bike Club
30 Braden SHERWOOD   Queen Creek, AZ 337534   Two-Wheel Jones Racing
31 Andrew SMITH   Mill Valley, CA 296574   Camelback Bike Club
32 Chaz LANE   Chandler Heights, AZ 335454   Two-Wheel Jones Racing
33 Austin CROSBY   Phoenix, AZ 335416   Team Winded
34 Joe SALONTAI-II   Chandler, AZ 365774   Focus Racing
35 Chris RACE   Henderson, NV 330716   Vegas Velo/Shuffle Master-Penta
36 Joseph STATT   Phoenix, AZ 253514   Landis/Trek
37 Nathaniel COGHLAN   Phoenix, AZ 291461   Bicycle Haus Racing
38 Joe STRUTTMANN   Tempe, AZ 205141   San Tan Racing/Paragon Cycling
39 Phillip MAXWELL   Mesa, AZ 325068   DNA Cycles Racing
40 Jeffrey VALENCIA   Las Vegas, NV 311808   Team Penta
41 Adam DUNN   Gilbert Az. 366759   Focus Racing
42 Travis JONES   Mesa, AZ 303083   Two-Wheel Jones Racing
43 Randy BOLES   Tempe, AZ 304215   Bicycle Haus Racing
44 Paul KUHN   Boulder City, NV 304991   Team Penta
45 Clint BLUESTEIN   Phoenix, AZ 335860   San Tan Racing/Paragon Cycling
46 Preston RIVERAS   Scottsdale, AZ 247177   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
47 Chad MICKELSON   Henderson, NV 304065   Vegas Velo/Shuffle Master-Penta
48 Lucas CHIEN   Tempe, AZ 361326   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
49 David MITCHELL   Gilbert, AZ 333040   Two-Wheel Jones Racing

Men - Cat 5 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Keith BERKSHIRE   Mesa, AZ 111911   FASTER Performance Center
2 Alex ARMANDO   El Dorado Hills, CA 367753   
3 Clifford FRINK   Scottsdale, AZ 352412   
4 Christopher TRAYNOR   Phoenix, AZ 113638   
5 Benjamin GALLOWAY   Gilbert, AZ 366749   Honeywell Cycling
6 Allen ANTONELLI   El Mirage, AZ 367117   
7 Monte MILLER   Phoenix, AZ 294568   Landis/Trek
8 Aaron LORD   Phoenix, AZ 367492   
9 Brandon MCNULTY   Phoenix, AZ 275694   
10 Michael WOODWARD   Flagstaff, AZ 367040   Flagstaff Cycling
11 Jeffrey STANTON   Chandler, AZ 316848   Strada Racing Club
12 Sean LOZANO   Gilbert, AZ 234688   Strada Racing Club
13 Kyle KENT   Scottsdale, AZ 350110   Strada Racing Club
14 Mark BATTENFIELD   Scottsdale, AZ 333996   Carlos OBriens Racing pb Tribe
15 Royce GRIFFITHS   Mesa, AZ 367283   Two-Wheel Jones Racing
16 Jason BRUMM   Gilbert, AZ 369238   Strada Racing Club
17 John BERRY   Mesa, AZ 224838   
18 Raul VARGAS   Gilbert, AZ 306065   FASTER Performance Center
19 Shalom GOFFRI   San Francisco, CA 343646   
20 Bill PARMENTIER   Gilbert, AZ 255578   Bicycle Haus Racing
21 Robert SWEADOR   Gilbert, AZ 142460   Two-Wheel Jones Racing
22 Robert MCNULTY   Phoenix, AZ 125724   Swiss American Racing Team
23 Robert DEMERS   Surprise, AZ 365144   Swiss American Racing Team
24 John DAY   Henderson, NV 308513   Team Penta
25 Carlos PARADELO   Phoenix, AZ 336712   Focus Racing
26 Bill PITMAN   Phoenix, AZ 340364   Landis/Trek
27 Kurt STELLING   Phoenix, AZ 285665   Procon Cycling
28 Brandon ALLEN   Lasvegas, NV 299615   CA Pools / CFS Mortgage

Men - Master - 30-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian FORBES (1 - Cat1)   Mesa, AZ 65615   Unity Racing
2 Matt SNIEGOWSKI (1 - Cat2)   Phoenix, AZ 244731   Bicycle Ranch
3 Eugene BORONOW (2 - Cat1)   Tucson, AZ 57369   02 Modern Fitness
4 Mark BRADLEY (1 - Cat3)   Gilbert, AZ 204760   Arizona Masters Racing
5 Jeremy BOUNDS (2 - Cat3)   Scottsdale, AZ 85352   AZ Cross
6 Joe EBENROTH (2 - Cat2)   Scottsdale, AZ 246607   Bicycle Haus Racing
7 Matthew POBLOSKE (3 - Cat2)   Tucson, AZ 288775   GST Racing
8 Paul GRUBE (1 - Cat4)   Henderson, NV 331962   Vegas Velo/Shuffle Master-Penta
9 Andrew COPE (3 - Cat3)   Clearwater, FL 279994   Tribe Multisport
10 Tony GONZALES (4 - Cat3)   Lakewood , CA 309947   Arizona Masters Racing
11 Andy GRACYALNY (5 - Cat3)   Phoenix, AZ 304990   GNARLUBE/LANDSHARK racing
12 Jeffrey VALENCIA (2 - Cat4)   Las Vegas, NV 311808   Team Penta
13 Chad MICKELSON (6 - Cat3)   Henderson, NV 304065   Vegas Velo/Shuffle Master-Penta
14 Seth ECKERT (3 - Cat1)   Oregon, WI 148803   Great Dane Velo Club
15 Adam DUNN (3 - Cat4)   Gilbert Az. 366759   Focus Racing
16 Philip MARTIN (7 - Cat3)   Chandler, AZ 61578   Focus Racing
17 Shalom GOFFRI (4 - Cat4)   San Francisco, CA 343646   
18 Andrew SNIEGOWSKI (8 - Cat3)   Phoenix, AZ 233197   Camelback Bike Club

Men - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian FORBES (1 - Cat1)   Mesa, AZ 65615   Unity Racing
2 Jim WOODBURNE (1 - Cat2)   Phoenix, AZ 236370   Fleming Wealth Strategies.com
3 Michael INGLIS (2 - Cat2)   Lakewood, CO 17376   Tokyo Joe's -Whole Foods/Primal
4 David JULIEN (1 - Cat3)   Phoenix, AZ 220722   Procon Cycling
5 Lane SANDERS (2 - Cat3)   Gilbert, AZ 196626   Focus Racing
6 Michael PASTORE (3 - Cat3)   Avon, CO 85683   Arizona Masters Racing
7 David GENOVESE (4 - Cat3)   Phoenix, AZ 176999   FASTER Performance Center
8 Dan WHITEHILL (5 - Cat3)   Phoenix, AZ 186418   Arizona Masters Racing
9 Philip MARTIN (6 - Cat3)   Chandler, AZ 61578   Focus Racing
10 Brian AXELROD (3 - Cat2)   Phoenix, AZ 305379   FASTER Performance Center
11 Christopher TRAYNOR (1 - Cat4)   Phoenix, AZ 113638   
12 Craig OROZCO (7 - Cat3)   Tucson, AZ 334188   Summit Velo
13 David CRAW (8 - Cat3)   Mesa, AZ 271720   FASTER Performance Center
14 James DAVIS (9 - Cat3)   Chandler, AZ 60564   TriSports Cycling/Eclipse Racing
15 Michael HERSHAUER (2 - Cat4)   Gilbert, AZ 295716   Focus Racing
16 Keith BRODHAGEN (4 - Cat2)   Phoenix, AZ 257201   FASTER Performance Center
17 Stephen BANTA (10 - Cat3)   Tempe, AZ 289487   NBOUNDZ Racing
18 Mark HERRINGTON (11 - Cat3)   Tucson, AZ 42581   Summit Velo
19 Matthew POBLOSKE (5 - Cat2)   Tucson, AZ 288775   GST Racing
20 David REID (2 - Cat1)   Mesa, AZ 60513   Landis/Trek
21 Jerry OPRIS (3 - Cat1)   Phoenix, AZ 129284   FASTER Performance Center
22 Dariusz ZDUNEK   Gilbert, AZ 376271   
23 Kurt SMITH (3 - Cat4)   Maricopa, AZ 269212   
24 Joe SALONTAI-II (4 - Cat4)   Chandler, AZ 365774   Focus Racing
25 Marten RYERSON (12 - Cat3)   Gilbert, AZ 142167   Bicycle Haus Racing
26 Derek RICH (5 - Cat4)   Phoenix, AZ 307417   Landis/Trek
27 Brian MOFFETT   Scottsdale, AZ 146600   P2P/F.A.S.T. Labs presented by Reglera
28 Andy GRACYALNY (13 - Cat3)   Phoenix, AZ 304990   GNARLUBE/LANDSHARK racing
29 Steve DONALDSON (14 - Cat3)   Phoenix, AZ 248555   CVC / FRANCO Racing
30 Mark BRADLEY (15 - Cat3)   Gilbert, AZ 204760   Arizona Masters Racing
31 Michael BATSON (16 - Cat3)   Yuma, AZ 61038   YBC Racing
32 Lewis FREED (17 - Cat3)   Mesa, AZ 90606   FASTER Performance Center
33 Eugene BORONOW (4 - Cat1)   Tucson, AZ 57369   02 Modern Fitness

Men - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mark FOSENBURG (1 - Cat3)   Phoenix, AZ 143238   Honeywell Cycling
2 Keith BRODHAGEN (1 - Cat2)   Phoenix, AZ 257201   FASTER Performance Center
3 Lionel SPACE (1 - Cat4)   Phoenix, AZ 197647   Focus Racing
4 David BIXBY (2 - Cat3)   Phoenix, AZ 125651   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
5 Dan RANSHAW (2 - Cat4)   Cave Creek, AZ 336204   Strada Racing Club
6 Mark PETERS (3 - Cat3)   Phoenix, AZ 206159   Arizona Masters Racing
7 Jeff BIEVER (3 - Cat4)   Phoenix, AZ 251657   Strada Racing Club
8 Steve CULLINAN (4 - Cat3)   Paradise Valley, AZ 87674   Arizona Masters Racing
9 Joe STRUTTMANN (4 - Cat4)   Tempe, AZ 205141   San Tan Racing/Paragon Cycling
10 Jim PENN (5 - Cat4)   Goodyear, AZ 41867   Fleming Wealth Strategies.com
11 Kenneth BARTHOLOMEW (5 - Cat3)   Founain Valley, CA 60388   Vegas Velo/Shuffle Master-Penta
12 James BROWNING (6 - Cat4)   Phoenix, AZ 336502   FASTER Performance Center
13 David SWAIN (7 - Cat4)   Tucson, AZ 271595   Team Broadway Bicycles
14 Ron STEVENS (8 - Cat4)   Phoenix, AZ 244258   Arizona Masters Racing
15 Jim PONGRATZ (6 - Cat3)   Scottsdale, AZ 177741   Arizona Masters Racing
16 Derek GITTINGS (7 - Cat3)   Chandler, AZ 72832   Honeywell Cycling
17 John SURIANO (9 - Cat4)   Chandler, AZ 274765   Curbside Cyclery Racing Team
18 Raymond KIDD (10 - Cat4)   Mesa, AZ 165305   Honeywell Cycling
19 Kenneth DOSS (8 - Cat3)   Glendale, AZ 9873   Camelback Bike Club
20 Gary LAWRENCE (11 - Cat4)   Green Valley, AZ 209843   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
21 Stephen BOBKO-HILLENAAR (12 - Cat4)   Carefree, AZ 361693   Strada Racing Club
22 Tom KELLY (1 - Cat5)   Cave Creek, AZ 322320   Strada Racing Club

Men - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Reginald DOWDALL (1 - Cat4)   Tucson, AZ 54272   Team Colleen
2 Norman KIBBLE (1 - Cat2)   Tucson, AZ 45539   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
3 John WALRATH (2 - Cat4)   Tucson, AZ 333954   Summit Velo
4 Joe PUCHI (3 - Cat4)   Tubac, AZ 49587   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
5 Richard SNYDER (1 - Cat3)   Paradise Valley, AZ 180661   Arizona Masters Racing
6 Bob JACKSON (4 - Cat4)   Phoenix, AZ 365910   
7 Richard ELLWANGER (5 - Cat4)   Tucson, AZ 272136   Aggress
8 Steve TREINEN (6 - Cat4)   San Tan Valley, AZ 218677   Focus Racing
9 Glenn HARRIS (7 - Cat4)   Tucson, AZ 180527   Summit Velo
10 Tony CONTRERAS (2 - Cat3)   Surprise, AZ 7624   Swiss American Racing Team

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Morgan EATON   Mesa, AZ 333990   Two-Wheel Jones Racing
2 Nicole HEMMERLIN   Mesa, AZ 366958   Strada Racing Club

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Madison COCUZZA   Cave Creek, AZ 294160   Notre Dame Strada

Women - Cat 1/2/3 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sabrina FORBES (1 - Cat1)   Mesa, AZ 272258   Two-Wheel Jones Racing
2 Angela AXMANN (1 - Cat2)   Phoenix, AZ 245615   Bicycle Haus Racing
3 Gwen INGLIS   Lakewood, CO 221135   Team Kenda
4 Judy JENKINS (2 - Cat2)   Tucson, AZ 263876   Landis/Trek
5 Michelle KING (2 - Cat1)   Phoenix, AZ 238539   Colavita / Outback Steakhouse Las Vegas
6 Mary HALL (3 - Cat1)   Scottsdale, AZ 176755   Landis/Trek
7 Kapri GONZALES (3 - Cat2)   Queen Creek, AZ 307416   White Mountain Road Club

Women - Cat 3/4 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer GRUBE (1 - Cat4)   Henderson, NV 335138   Colavita / Outback Steakhouse Las Vegas
2 Heidi MELENDEZ (1 - Cat3)   Clayton Ca 360643   Team Vitesse
3 Monica SURIANO (2 - Cat4)   Chandler, AZ 275696   Curbside Cyclery Racing Team
4 Kathy Eaton (2 - Cat3)   Mesa, AZ 306279   
5 Betsy CHERNOFF (3 - Cat4)   Tempe, AZ 366792   White Mountain Road Club

Women - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kathleen CONNOLLY (1 - Cat2)   Gilbert, AZ 304000   Two-Wheel Jones Racing
2 Kathy Eaton (1 - Cat3)   Mesa, AZ 306279   
3 Heidi MELENDEZ (2 - Cat3)   Clayton Ca 360643   Team Vitesse
4 Jennifer GRUBE (1 - Cat4)   Henderson, NV 335138   Colavita / Outback Steakhouse Las Vegas
5 Jo JOHNSON (2 - Cat4)   Wilmington, DE 207376   Team TBB/Deep Blue
6 LeeAnn LAND (3 - Cat4)   Scottsdale, AZ 354858   Strada Racing Club
7 Michelle RUTH (4 - Cat4)   Scottsdale, AZ 366076   McDowell Cycling

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUORESpyOSMOUSACDFShimanoBonk BreakerSierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee