Race Results for
Apple Pie Criterium
Santa Rosa, CA
(Event Information)
View By:
Criterium on 04/10/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro/Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Bosch   Fresno, CA 40703   Yahoo Cycling Team
2 Kevin Klein   Menlo Park, CA 47388   
3 Timothy Farnham   San Francisco, CA 198206   
4 Jared Barrilleaux      California Giant Berry Farms
5 Rand Miller (1 - Cat1)   San Francisco, CA 182990   Webcor / Alto Velo
6 David McCook   Tampa Fl 66627   
7 Randy Bramblett   San Francisco, CA 187194   Williams Cycling
8 Jonathan Coulter   Los Altos, CA 276285   
9 Robert MacNeill   San Carlos, CA 199599   
10 Adam Carr (1 - Pro)   Colchester, VT 208854   
11 Robert Evans   Scotts Valley, CA 72893   Unattached
12 Tyler Brandt   Vallejo, CA 210604   California Giant Berry Farms
13 Paul Sumner   San Anselmo, CA 47616   
14 Cody Johnson   Tallahassee, FL 202661   
15 Brandon Trafton   Sacramento, CA 240033   
16 Rich Desmond   Penngrove, CA 247360   
17 Darin Divine   Mill Valley, CA 97504   Divine Electric Norcal
18 Taylor Bertrand-Barrett (2 - Cat1)   Sonoma, CA 274643   Team Echelon Multisport
19 Andrew Goessling   Brooklyn, NY 207262   ALA Cycling p/b Lombardi Sports
20 Michael Jasinski   Rocklin, CA 269476   Chico Corsa/Sierra Neveda
21 Jose Soltren   Menlo Park, CA 197227   Los Gatos
22 Keith Hillier   Millbrae, CA 276108   Davis Bike Club
23 Joe Dickerson   Los Gatos, CA 306664   
24 Sterling Magnell (3 - Cat1)   Santa Rosa, CA 120588   
25 Giampaolo Pesce   Santa Rosa, CA 66425   
26 Liza Rachetto   Los Altos, CA 145511   
27 Justin Fraga   San Francisco, CA 145583   Webcor / Alto Velo
28 Sean McBride   Oakland, CA 190591   ALA Cycling p/b Lomnardi Sports
29 Jesse Miller-Smith   Truckee, CA 283869   
30 Aroussen Laflamme      Xprezo Bike-Fluid
31 John Hunt   Fairfax, CA 17154   
32 John Wilk   Oakland, CA 199951   Yahoo Cycling Team
33 Alex Smith   Berkeley, CA 33022   
34 Alex Brookhouse   Santa Rosa, CA 241648   Hagens Berman Cycling
35 James Bender   Seattle, WA 122052   BBC
36 Michael Boehme   Windsor, CA 252576   Colavita Racing-Norcal
37 Joel Robertson   San Leandro, CA 220316   
38 Adrian Hedderman      Colavita Pro Team
39 Carmi Schulman   Seattle, WA 200292   Squadra Ovest
40 David Pouncy   Piedmont, CA 248071   Berkely Bicycle Club (BBC)
41 Michael Jacques   Portola Valley, CA 72022   
42 Alton Dunnigan   Pleasant Hill, CA 157044   ALA Cycling p/b Lomnardi Sports
43 Boris Rozenberg   Daly City, CA 190311   
44 Vincent Owens   Fresno, CA 242560   Yahoo Cycling Team
45 Mack Chew (1 - Cat2)   San Francisco, CA 170147   ALA Cycling p/b Lomnardi Sports
46 Michael Tymoff (2 - Cat2)   San Francisco, CA 207589   ALA Cycling p/b Lomnardi Sports
47 Yacov Spivak (3 - Cat2)   Fair Oaks, CA 241816   Chico Corsa/Sierra Neveda
48 Emily Kachorek (4 - Cat1)   Sacramento, CA 167636   Wells Fargo Racing Team
49 Peter Brown   Santa Barbara, CA 118988   Team Clover
50 Christopher Carey (4 - Cat2)   San Francisco, CA 195433   ALA Cycling p/b Lomnardi Sports
51 Sergei Badeka   Palo Alto, CA 118797   Third Pillar
52 Elliot Jaramillo   Burlingame, CA 179930   
53 Michael Cordova   Chester, CA 207547   Chico Corsa/Sierra Neveda
54 Doran Mori   Oakland, CA 196267   TEAM CLIF BAR Cycling

Men - Cat 1/2/3 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mark Trujillo   Reno 212418   Team Clover
2 Joel Robertson   San Leandro, CA 220316   
3 Bubba Melcher   Reno, NV 23961   Team Clover
4 Monte Boyle   Simms, MT 218669   Team Clover
5 Alex Smith   Berkeley, CA 33022   Unattached
6 Robert Van Kirk   Ashton, ID 48499   Idaho Cycling Enthusiasts (ICE)
7 Rob Cady   Elk Grove, CA 49774   Zenn Racing Team
8 Robert MacNeill   San Carlos, CA 199599   
9 David McCook   Tampa Fl 66627   
10 Rich Mader   Sacramento, CA 222996   Zenn Racing Team
11 Mark Petrucci   Santa Rosa, CA 57790   
12 Lucas Paz   Richmond, CA 150305   
13 Rhanjee Salva (1 - Cat3)   Napa, CA 56192   
14 Robert Sperling   San Anselmo, CA 249316   Kovarus/ABTA
15 Boris Rozenberg   Daly City, CA 190311   
16 Peter Brown   Santa Barbara, CA 118988   Team Clover
17 Charles Pockell-Wilson   Martinez Ca 52696   
18 Oswaldo Orozco   San Francisco, CA 47530   
19 John O'Neill   San Mateo, CA 52722   
20 Jason Walker   Reno, NV 201369   Team Clover

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Richard Juarez (1 - Cat2)   Mill Valley, CA 71186   VOS Racing
2 Kurt Bickel   Upland, CA 219611   Joe's Pro Bikes
3 Robert Pasco   Belmont, CA 136970   Safeway
4 Kevin Smith (1 - Cat3)   Santa Rosa, CA 289015   Team NorCal Bike Sport
5 Vincent Gee   Sacramento, CA 13001   Echelon Velo
6 paul diaz   Cloverdale, CA 271260   Colavita Norcal
7 Mark Petrucci   Santa Rosa, CA 57790   Unattached
8 Gregg Marioni   San Anselmo, CA 22517   California Giant Berry Farms/Specialized
9 Glenn Mattsson   Santa Rosa, CA 100331   Fightin' Bobas
10 Giampaolo Pesce   Santa Rosa, CA 66425   Team NorCal Bike Sport
11 Eric LaFranchi   Calistoga, CA 199575   ThirstyBear Cycling
12 Martin Wolff   Carmel, CA 203646   VOS Racing

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 55-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Fessenden   Orinda, CA 54692   Morgan Stanley Smith Barney/Specialized
2 Mark Caldwell   Moraga, CA 40039   Morgan Stanley Cycling Team
3 Thomas McDonough   Ukiah, CA 68163   Fightin' Bobas
4 Greg Bollella   Redwood City, CA 235126   Webcor/Alto Velo
5 Phillip Heiman   Penngrove, CA 204100   Colavita Racing
6 Sid Noyes   Eureka, CA 54640   Echelon Gran Fondo/Zteam

Men - Cat 2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joshua Carling   Rancho Cordova, CA 234584   Williams Cycling
2 Jonathan Lee   Santa Rosa, CA 217858   Team NorCal Bike Sport
3 Brandon Trafton   Sacramento, CA 240033   
4 Cody Johnson   Tallahassee, FL 202661   Unattached
5 Joe Iannarelli   Vacaville, CA 195783   TEAM CLIF BAR Cycling
6 Josh Rennie   Reno, NV 251736   TEAM CLIF BAR Cycling
7 Michael Jasinski   Rocklin, CA 269476   Chico Corsa Cycling Club
8 Elliott Craddock   Virginia Beach, VA 239002   VMG/FELT
9 Nathan Freed   Tahoe City, CA 86484   TEAM CLIF BAR Cycling
10 Jonathan Teeter   Guerneville, CA 291414   Davis Bike Club
11 Elliot Jaramillo   Burlingame, CA 179930   IAS/RH Villa/Montano Velo
12 James Bender   Seattle, WA 122052   Berkeley Bicycle Club (BBC)
13 Aaron Beardsley   Berkeley, CA 188253   TEAM CLIF BAR Cycling
14 Keith Hillier   Millbrae, CA 276108   Davis Bike Club
15 Sean McBride   Oakland, CA 190591   ALA Cycling p/b Lombardi Sports
16 Robert Evans   Scotts Valley, CA 72893   Unattached
17 Gregory White   Lafayette, CA 246669   Davis Bike Club
18 Alex Brookhouse   Santa Rosa, CA 241648   Hagens Berman Cycling
19 Brian Staby   Santa Rosa, CA 215179   Team NorCal Bike Sport
20 Neil Bartley   San Jose, CA 209268   Berkeley Bicycle Club (BBC)
21 Russell White   Lafayette, CA 236024   Davis Bike Club
22 Michael Cordova   Chester, CA 207547   Chico Corsa Cycling Club
23 Jason James   Oakland, CA 119309   Squadra Ovest Cycling
24 David Pouncy   Piedmont, CA 248071   Berkeley Bicycle Club (BBC)
25 Jason King   Napa, CA 211026   Davis Bike Club
26 Angelo DiGiovine   San Francisco, CA 141326   Squadra Ovest Cycling
27 Yacov Spivak   Fair Oaks, CA 241816   Chico Corsa Cycling Club
28 Carmi Schulman   Seattle, WA 200292   Squadra Ovest Cycling
29 Shawn Oliver   St. Helena, CA 46241   
30 Mack Chew   San Francisco, CA 170147   ALA Cycling p/b Lombardi Sports

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charlie Schneider   Petaluma, CA 245542   Team Norcal Bike Sport
2 Jesse Miller-Smith   Truckee, CA 283869   
3 Davis Bentley   Banner Elk, NC 219980   Whole Athlete
4 Matthew Talbott   San Jose, CA 255075   
5 James Ryan   San Jose, CA 163902   Los Gatos
6 John Piasta   Santa Rosa, CA 271963   All Sport
7 Nole Studley   Oakland, CA 251301   
8 Luther Kopf   Oakland, CA 205705   Dolce Vita Cycling
9 Joe Dickerson   Los Gatos, CA 306664   
10 Jared Ives   Santa Rosa, CA 207956   Unattached
11 Michael Boehme   Windsor, CA 252576   Colavita Racing - Norcal
12 Karl Wurzbach   Fairfield, CA 260329   Davis Bike Club
13 Andrew Lanier   Gilroy, CA 226086   Team Specialized Racing Juniors
14 Eric Davis   Novato, CA 207923   Kryki Sports
15 Miguel Henderson   Alameda, CA 255335   Tieni Duro
16 Adam Smith   Santa Rosa, CA 245461   
17 Kalani Hines   Walnut Creek, CA 219316   Metromint Cycling
18 Robert Sperling   San Anselmo, CA 249316   Kovarus/ABTA
19 Robert Orcutt   Scotts Valley, CA 269340   Webcore / Alto Velo
20 Nick Kinney   Windsor, CA 255460   Colavita Racing - Norcal
21 Devin Koch   Truckee, CA 260704   
22 Matthew Valencia   Los Altos, CA 255576   
23 Jason James   Oakland, CA 119309   Squadra Ovest Cycling
24 Murat Ozgur   Los Altos, CA 41335   Squadra Ovest Cycling
25 Nate Geoffrion   Petaluma, CA 280351   
26 Aron Bonar   Mountain View, CA 195327   Squadra Ovest Cycling
27 Jason Smith   Kensington, CA 53119   Dolce Vita Cycling
28 Alex Howard   Mill Valley, CA 273094   Above Category Racing
29 Amanda Seigle   Citrus Heights, CA 203755   Metromint Cycling

Men - Cat 3/4 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chad DeMasi   Davis, CA 158049   Rocknasium
2 Jason Snovel   Sacramento, CA 268577   Rocknasium
3 Jason Boynton   Yuba City, CA 4526   Rocknasium
4 Murat Ozgur   Los Altos, CA 41335   Squadra Ovest Cycling
5 Tim Fehon   San Francisco, CA 263093   Team NorCal Bike Sport
6 Eric Cinnamon   Rohnert Park, CA 273013   Colavita Racing - Norcal
7 Raymond Rodriguez   Santa Rosa, CA 93483   2 Wheel Racing
8 John Hansen   Danville, CA 113380   Wells Fargo Racing Team
9 Ernest Sanchez   Murrieta, CA 53550   CA Pools/DeWalt
10 Thomas Dillon   Los Altos Hills, CA 50011   Penninsula Velo/Pmodoro
11 Devin Koch   Truckee, CA 260704   Dolce Vita Cycling
12 John Licatesi   Davis, CA 183265   Davis Bike Club
13 Steven Kirby   Santa Rosa, CA 271079   Colavita Racing - Norcal
14 Kashy Ghazzagh   Santa Rosa, CA 295719   Team NorCal Bike Sport
15 Tyron Hooper   San Francisco, CA 251276   Fusion Sport
16 Matthew Davis   Reno, NV 237845   Team Clover
17 Karl Wurzbach   Fairfield, CA 260329   Davis Bike Club
18 Kent Lourenzo   Discovery Bay, CA 72054   Wells Fargo Racing Team
19 Star Stevenson   Santa Rosa, CA 236074   2WheelRacing
20 Michael Saba   Oakland, CA 285459   Taleo Racing
21 Kevin Smith (1 - Cat3)   Santa Rosa, CA 289015   Team NorCal Bike Sport
22 Jeff Watson   Elk Grove, CA 293136   Team Bicycles Plus/Sierra neveda
23 Justin Hall   El Dorado Hills, CA 81780   Rocknasium
24 Paul Malenke   Roseville, CA 82738   Team Bicycles Plus
25 Ted Simpkins      
26 Gregg Marioni   San Anselmo, CA 22517   California Giant Cycling
27 Jon Stevens   San Francisco, CA 303462   Dolce Vita Cycling
28 Anthony Eng   El Cerrito, CA 245065   Kaiser Permanente/Team Oakland
29 Kevin Johnson   Eureka, CA 296321   Adventures Edge
30 Stephen Janke   Davis, CA 188217   Rocknasium
31 Jay Parkhill   San Francisco, CA 27283   Team Roaring Mouse
32 George Meilahn   Antioch, CA 166581   Christian Cycling-Hammer Nutrition
33 Mark Slavonia   San Francisco, CA 49355   Peninsula Velo/Pomodoro
34 Ken Doyle   Santa Barbara, CA 9958   Team Chicken Ranch
35 Glenn Mattsson   Santa Rosa, CA 100331   Fightin' Bobas
36 Juan Ortiz   Castro Valley, CA 26838   Unattached
37 Joe Miller (1 - Cat4)   Benicia, CA 269479   Taleo Racing
38 Rob Robinson   Castro Valley, CA 271386   Taleo Racing

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Alec Kassin   San Anselmo, CA 257809   Whole Athlete
2 fergus tanaka   San Francisco, CA 304367   Freewheel
3 Alex Trevena   Windsor, CA 287387   Colavita Racing - Norcal
4 David Vega   Mill Valley, CA 303124   Dolce Vita Cycling
5 Tim Fehon   San Francisco, CA 263093   Team Norcal Bike Sport
6 Peter Rumble   Santa Rosa, CA 242773   EchelonCycles.com
7 Matthew Davis   Reno, NV 237845   Team Clover
8 Kevin Johnson   Eureka, CA 296321   Adventures Edge
9 Ken Doyle   Santa Barbara, CA 9958   Team Chicken Ranch
10 Johannes Kratz   Cambridge, MA 286729   Metromint Cycling
11 Kashy Ghazzagh   Santa Rosa, CA 295719   
12 Matthew Spaulding   Sacramento, CA 279472   Team City
13 Kalman Zeiger   San Francisco, CA 237651   Godspeed Courier
14 Ricardo Contreras   Panorama City, CA 272584   UC Santa Cruz Cycling
15 Matt Chappell   Truckee, CA 273103   Cyclepaths/Wildcherries Racing
16 Alan Roberts   San Rafael, CA 282684   Unattached
17 James Berry   San Francisco, CA 271681   Dolce Vita Cycling
18 Travis Dubose   Houston 285589   Webcor/Alto Velo
19 Rob Robinson   Castro Valley, CA 271386   Taleo Racing
20 Tom Dillard   Redding, CA 81589   Owens Healthcare
21 Kevin White   San Francisco, CA 256199   Godspeed Courier
22 Devinderjit Singh   Yuba City, CA 296818   Squadra Ovest Cycling
23 James Phillips   Santa Cruz, CA 220094   Squadra Ovest Cycling
24 William Myers   Carmichael, CA 306325   Team City
25 Jeremy Gotelli   Healdsburg, CA 262673   Team Norcal Bike Sport
26 thomas hammond   Santa Rosa, CA 290911   
27 Charlie Castro   San Francisco, CA 226231   Dolce Vita Cycling
28 Joe Miller   Benicia, CA 269479   Taleo Racing
29 Mark Davis   Monte Sereno, CA 247566   Los Gatos Bike Racing Club
30 Christopher Dare   Oakland, CA 286085   Cliff Bar

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 dan BOYLE   Santarosa, CA 307878   Team NorCal Bike Sport
2 stephen starr   Rohnert Park, CA 305188   Two Wheel Racing
3 Javier Sanchez   Santa Rosa, CA 31181   Team NorCal Bike Sport
4 scott heather   Chico, CA 306577   Chico Corso
5 Jon Keyzer   Fort Collins, CO 298334   Chico Corso
6 ryan Spaulding   Petaluma, CA 310838   unattached
7 Jeff MacLellan   Davis, CA 305973   Davis Bike Club
8 Owen Ransom   Davis, CA 294967   Victory Velo
9 Joey Magaruh   Vacaville, CA 304683   Stone Racing
10 Kevin Comerford   Livermore, CA 158585   Eden Bikes
11 Caspar Wagner   Sebastopol, CA 310723   
12 John Freeman      
13 Christopher Sargent   Cameron Park, CA 299246   Team Bicycles Plus/Sierra Neveda
14 Michael Kalin   Lafayette, CA 266414   Taleo Racing Team
15 Jason Berens   Vacaville, CA 296265   
16 Sean Clark   Pacifica, CA 304701   Team Roaring Mouse
17 Arthur Heredia   Santa Cruz, CA 308471   
18 Nick McGowan   Rohnert Park, CA 303653   Echelon Grand Fondo/Zteam
19 Nick Pelly   Palo Alto, CA 304140   
20 Ian Charles   Tiburon, CA 303336   Echelon Grand Fondo/Zteam
21 Geoff Landon   Danville, CA 289924   
22 Jesse Rushing   Chico, CA 284268   Chico Corso
23 Jeremy Bardell   Santa Rosa, CA 130254   Breakaway Bikes
24 Daniel Lee   Petaluma, CA 113898   Windsor Bike Center
25 Robert Woodward   Madera, CA 303875   Central Valley Cycling
26 Jerohn Brunson      2WHEEL
27 Oscar Gonzalez   San Jose, CA 303922   SJBC
28 Colby Pastore   Petaluma, CA 256426   Whole Athlete
29 Daniel Pannell   Oakland, CA 300459   Team Revolution
30 Tim Stiles   Santa Rosa, CA 302100   EchelonCycle.com
31 Robert Knaggs   Lodi, CA 244287   William Cycling/Delta Velo
32 Jose Quintero      

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Modesta Vzeniauskaite      Colavita Baci Pro Women
2 Olivia Dillon   Fairfax, CA 232172   
3 Lauren Hecht   Mountain View, CA 261693   Webcor Alto Velo/Sport Velo
4 Liza Rachetto   Los Altos, CA 145511   
5 Mary Ellen Ash   Menlo Park, CA 254874   Los Gatos
6 Kimberly White   Grand Junction, CO 209678   Dolce Vita
7 Juliette Olson   Cloverdale, CA 297368   Team Norcal Bike Sport
8 Katerine Nash      Luna Pro Women
9 Mary Elizabeth Maroon   Sacramento, CA 219555   
10 Vanessa Drigo   Charlotte, NC 257356   Touchstone Climbing
11 Emily Kachorek (1 - Cat1)   Sacramento, CA 167636   Wells Fargo Racing Team
12 Kate Ligler   Sausalito, CA 206217   Dolce Vita
13 Samantha Taylor (1 - Cat2)   San Francisco, CA 235763   Los Gatos
14 Janelle Kellman   Sausalito, CA 217916   Dolce Vita
15 Maura Kinsella   Boulder, CO 289951   Mesa Cycles Racing Team
16 Marissa Axell   El Cerrito, CA 269569   Touchstone Climbing
17 Tracy Hogan   Portola Valley, CA 246822   Third Pillar
18 Elizabeth Newell   Oakland, CA 252152   MRBerkeley.com
19 Jasmine Hurikino      Colavita Baci Pro Women
20 Amanda Seigle   Citrus Heights, CA 203755   
21 Angela McClure      Webcor Alto Velo
22 Jennifer Van Muckey   Campbell, CA 207585   
23 Tyler Stewart (2 - Cat1)   Novato, CA 305786   
24 Jane Wolcott   Menlo Park, CA 294264   Los Gatos
25 Anne Fulton   Palo Alto, CA 275624   
26 Amy Heine (1 - Cat3)   Sanfrancisco, CA 280639   Dolce Vita
27 Katie Kindt   8312383913 160500   Dolce Vita
28 Amy Willis (2 - Cat3)   San Francisco, CA 193106   Golden Gate Velo
29 Heather Nielson   Seattle, WA 237346   Touchstone Climbing
30 Rita Szeto   Crockett, CA 195322   Touchstone Climbing

Women - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Elizabeth Newell   Oakland, CA 252152   MRBerkely.com p/b Bell Lap
2 Jane Wolcott   Menlo Park, CA 294264   Los Gatos
3 Juliette Olson   Cloverdale, CA 297368   Team Norcal Bike Sport
4 Christine Sodaro   Tiburon, CA 295205   Colavita Racing - Norcal
5 Ellen Sherrill   South Lake Tahoe, CA 299535   Davis Bike Club
6 Lisa Tepper   San Ramon, CA 195409   Metromint Cycling
7 Carmen Elliott   San Jose, CA 106103   OHANA Sport/Ducati
8 Megan Melack   Santa Cruz, CA 302381   
9 Cheryl Shwe   San Francisco, CA 271152   Dolce Vita Cycling
10 Katie Kindt   8312383913 160500   Dolce Vita Cycling
11 Sarah Trejo (1 - Cat4)   Santa Rosa, CA 295213   Early Birds
12 Joy Palileo   American Canyon, CA 255792   Dolce Vita Cycling
13 Bess Tonkinson      Metromint Cycling
14 Ivy Wang   San Francisco, CA 291752   Team Roaring Mouse
15 Ariana Preston (2 - Cat4)   Sacramento, CA 274099   Colavita
16 Amy Willis (1 - Cat3)   San Francisco, CA 193106   Golden Gate Velo
17 Colleen McLaughlin   San Francisco, CA 304828   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
18 Kelly Snow   San Francisco, CA 255117   Dolce Vita Cycling
19 Josephine Morgan   Oakland, CA 242553   Los Gatos
20 Mason Cornelius (2 - Cat3)   Dublin, CA 268258   Wells Fargo
21 Allyson Kutler      Dolce Vita Cycling
22 Carrie McFarland   Sanfrancisco, CA 303920   Dolce Vita Cycling
23 Jennifer Zierke   Millbrae, CA 275670   Colavita/Sutter Home
24 Stephanie Dameral   Vacaville, CA 287351   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
25 Nicole Slaton   Davis, CA 287914   Metromint Cycling
26 Deanna McKenzie   Santarosa, CA 303472   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
27 Meredith Obendorfer (3 - Cat4)   San Francisco, CA 222062   Dolce Vita Cycling
28 Margaret Winder   Lafayette, CA 237600   HDR Racing p/b Lombardi Sports
29 Jessica Conner (3 - Cat3)   San Francisco, CA 181072   Dolce Vita Cycling
30 Rhonda Serr   Reno 278473   Reno Wheelmen
31 Taylor Meilahn   Antioch, CA 196485   SJBC
32 June Nguyen      Early Bird Womens Developmental Cycling Team
33 Christine Harris   Saint Helena, CA 287965   Dolce Vita Cycling
34 Morgan Bonar   Oakland, CA 247685   Dolce Vita Cycling
35 Maryann Schrupp   Reno, NV 288460   
36 Meg Ornellas (4 - Cat4)   Merced, CA 255760   
37 Anne Findlay   Sonora, CA 238310   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
38 Alissa Maglaty   Oakland 288500   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
39 Brett Ortiz   San Francisco, CA 271361   Dolce Vita Cycling
40 Sarah Kayfetz (4 - Cat3)   San Francisco, CA 104310   Dolce Vita Cycling
41 Ruste Jenkins      Stevens Bicycles
42 Morgan Robinson (5 - Cat3)   San Francisco, CA 241047   Dolce Vita Cycling
43 Jeanine Bates (5 - Cat4)   San Francisco, CA 195292   Team iPass
44 karis Mcfarlane   Livermore, CA 304075   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFSpySierra NevadaShimanoOSMOCUOREBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee